foto – LETA

“TTT Rīga” sezonu turpina nevainojami 0

Latvijas čempiones “TTT Rīga” basketbolistes savā sezonas otrajā Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Eirokausa spēlē ceturtdien izbraukumā ar rezultātu 79:73 (14:22, 23:9, 24:19, 18:23) pārspēja Polijas klubu Gožovas “InvestInTheWest AJP”, tiekot pie otrā panākuma.

TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību

Rīdziniecēm ar 22 punktiem, sešām atlēkušajām bumbām, četrām rezultatīvām piespēlēm un četrām pārtvertām bumbām izcēlās amerikāņu saspēles vadītāja Šeja Pedija. Tikmēr 15 punktus iemeta Gunta Baško-Melnbārde, bet 13 punkti, septiņas bumbas zem groziem un četras pārtvertas piespēles amerikāņu spēka uzbrucējai Elijai Malotai. Ar 12+6 atzīmējās komandas kapteine Ieva Krastiņa, bet 11+9 Lielbritānijas izlases spēlētājai Azanjai Stjuartei.
Pretinieces no zaudējuma neglāba amerikānietes Mias Spenseres 20 punkti un sešas rezultatīvas piespēles.

Spēles pirmajā ceturksnī lielāks pārsvars bija mājiniecēm, kurām izdevās iekrāt astoņu punktu pārsvaru. Tomēr “TTT Rīga” basketbolistes neļāva pretiniecēm atrauties un otrās ceturtdaļas vidū Pedija ar tālmetienu izvirzīja vadībā Latvijas komandu (25:24). Pēc pusotras minūtes Polijas komandai izdevās atgūt pārsvaru, taču Malota guva astoņus punktus pēc kārtas, tajā skaitā iemezdama divus tālmetienus, un panāca 37:29.

Otrā puslaikā sākumā Gožovas basketbolistes pietuvojās līdz trim punktiem, tomēr vēlāk viešņas pēc neliela izrāviena panāca jau 12 punktu pārsvaru (50:38). Turpinājumā rīdzinieču pārsvars turējās desmit punktu robežās, bet minūti līdz pamatlaika beigām mājiniecēm izdevās pietuvoties līdz mīnus sešiem punktiem, savukārt 23 sekundes pirms finālsvilpes pēc Spenseres metiena komandas šķīra vairs tikai četri punkti – 75:71 “TTT Rīga” labā.

Lai gan Krastiņa ar soda metieniem divus punktus atguva, tomēr Spensere septiņas sekundes pirms ceturtās ceturtdaļas beigām atjaunoja četru punktu starpību. Tiesa, Polijas komandai nepietika laika, lai atspēlētos, turklāt pēdējās sekundēs “sodiņus” iemeta arī Baško-Melnbārde.

Šī turnīra pirmajā spēlē “TTT Rīga” pirms nedēļas savu skatītāju priekšā ar 78:52 apspēlēja Turcijas klubu Stambulas “Bešiktaš”, bet nākamie trīs mači vienībai plānoti izbraukumā, lai regulāro turnīru noslēgtu ar vēl divām mājas cīņām