Sports
Basketbols

“TTT Rīga” turpina pastiprināt sastāvu ar amerikānietēm 16

youtube.com foto

Latvijas čempiones basketbolā “TTT Rīga” parakstījušas viena gada līgumu ar ASV universālo garo spēlētāju Eliju Malotu. Tāpat tiek ziņots, ka centra spēlētāja Ieva Kūlīte ģimenes apstākļu dēļ izlaidīs 2018. gada sezonu.

“Eliju ievēroju, skatoties Austrālijas līgas finālsēriju. Rūpīgi izpētījām arī 2015.-2016. gada WNBA spēles, pārliecinoties, ka viņa var spēlēt no 3.-5. pozīcijai. Elijai ir ļoti laba spēles izpratne, lielisks metiens no pustālās un tālās distances. Saņēmām par viņu labas atsauksmes no Austrālijas latvietes Sāras Blicavs. Ceru, ka viņai izdosies ātri pielāgoties, lai TTT sastāvā parādītu visas savas spējas,” par komandas jaunieguvumu saka galvenais treneris Mārtiņš Zībarts.

Saistītie raksti

Spēlētāja profesionāles gaitās aizvadījusi divas sezonas, tai skaitā divas vasaras pārstāvējusi Maika Tibo trenēto WNBA klubu “Washington Mystics”. Līgā aizvadījusi 47 spēles, vidēji 8,4 minūtēs gūstot 2,7 punktus un izcīnot 1,0 atlēkušo bumbu. Ziemā spēlēja Austrālijas klubā “Dandenong Rangers”, 28 spēlēs vidēji 21,1 minūtē 9,9 punkti un 3,9 atlēkušās bumbas.

Malota ir “TTT Rīga” otrā šovasar parakstītā ārzemju spēlētāja, taču ņemot vērā Latvijas sieviešu basketbola pieticīgos resursus, noteikti ne pēdējā. Nepatīkams jaunums kluba vadībai ir Ievas Kūlītes lēmums izlaist nākamo sezonu.
Pašlaik “TTT Rīga” ir līgumi ar astoņām spēlētājām – Guntu Baško-Melnbārdi, Baibi Eglīti, Andu Eibeli, Ievu Krastiņu, Eliju Malotu, Šeilani Pediju, Lieni Priedi, un Rūtu Veideri.

LA.lv