Mobilā versija
+1.3°C
Krišs, Ksenija, Eglons
Otrdiena, 24. janvāris, 2017
30. aprīlis, 2014
Drukāt

Tu atkal krāc! Kā beigt skaļi gulēt!? (2)

Foto - Shutterstock.comFoto - Shutterstock.com

“Vīrietis krāc, pēdējā laikā parādījusies arī pastiprināta miegainība. Vai tas liecina par kādām veselības problēmām? Ja tā ir slimība, kā to ārstēt? Varbūt varat ieteikt kādu speciālistu, pie kura meklēt palīdzību?” Helēna Breidaka Rīgā

 

Iemeslu, kāpēc cilvēki naktīs krāc, ir daudz. Medicīnas sabiedrības “ARS” neirologs un miega medicīnas speciālists Ainārs Vecvagars skaidro, ka viens no izplatītākajiem ir aptaukošanās un liekais svars, jo šādos gadījumos pieaug kakla apmērs un liekie audi spiež uz elpceļiem. Iemesls var būt arī endokrīnās sistēmas un vairogdziedzera saslimšanas, jo organismā mainās hormonu daudzums un bez acīmredzama iemesla rodas aptaukošanās problēmas.

Liela nozīme ir iedzimtībai – mazs apakšžoklis, šauri elpceļi… Ja šie faktori kombinējas ar kādu vīrusu saslimšanu, rodas tūska un parādās krākšana naktīs. Tāpat var būt vainojami elpceļu polipi, izaugumi, infekcijas utt.

Lai novērstu trokšņaino problēmu, jādodas uz konsultāciju pie otorinolaringologa. Ja ārsts nekonstatēs izmaiņas elpošanas orgānu anatomijā vai saslimšanas, nepieciešama vizīte pie neirologa un miega medicīnas speciālista, lai nozīmētu izmeklējumus diagnozes uzstādīšanai un sāktu ārstēšanu.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. 6-7 kracieni uz katru lieka svara kg – zviedru miega daktera konstatejums. Tas bija mana gadijuma, bet mans virs pec paris gadu kraksanas dabuja specialu masku, kas kontrole elposanu miega laika, jo tika kanstateta t.s. miega apne – elposanas partraukumi miega laika. Pateicoties maskai daudz labaks miegs un mundrums.

  2. Lai novērstu problēmu, nevisjāiet pēc nebeidzamām konsultācijām pie ārsta, bet gan gulēšanas laikā katru reizi fiziski jāpārveļ cilvēks uz sāniem (jo krākšana ir tikai, kad cilvēks guļ uz muguras). Jā, tas ir īslaicīgi. Bet citādas metodes, kā novērst krākšanu, nav.

Draugiem Facebook Twitter Google+