×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.3°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
23. marts, 2017
Drukāt

Detektīvs pie tualetēm (8)

Foto - Evija Trifanova/LETAFoto - Evija Trifanova/LETA

Autori: Lato Lapsa, Kristīne Bormane, “pietiek.com”, speciāli “LA”

Detektīvaģentūras veikts pētījums par Rīgas Centrālās dzelzceļa stacijas publisko tualešu apmeklējumu un šā pētījuma rezultātu likteni uzskatāmi parāda ne tikai Valsts ieņēmumu dienesta (VID) nevarību pat samērā primitīvās nodokļu apiešanas lietās, bet arī VID struktūru tādu vai citādu apsvērumu diktētu nevēlēšanos ar šādām lietām ķēpāties.

Pagājušā gada jūlija vidū detektīvpakalpojumu uzņēmums “Biznesa drošība” vērsās pie Finanšu policijas pārvaldes priekšnieka Edija Ceipes ar informāciju par tā veiktajiem novērojumiem pie SIA “Hiacinte” maksas tualetēm Rīgas Centrālās dzelzceļa stacijas ēkas pirmajā stāvā ar nolūku noskaidrot faktisko “Hiacintes” ikdienā klientiem sniedzamo pakalpojumu apjomu.

Kā aprakstīts ar šā uzņēmuma darbību saistītu personu noalgotās detektīv­aģentūras vēstulē, lai noskaidrotu uzņēmuma faktiski sniegto pakalpojumu apjomu, atšķirīgos dienas laikos stundas ilgumā bija veikta vienas no tualetēm nepārtraukta maskēta novērošana un videoieraksts. Novērošanas laikā detektīvs kā pakalpojuma saņēmējs bija iegādājies biļeti un apmeklējis tualeti, bet pēc stundas atkārtojis vizīti. Tā tika noskaidrots stundas laikā apmeklētājiem izdoto biļešu skaits. Vienlaikus šajā periodā tika veikta nepārtraukta videonovērošana un fiksēts reālais šīs tualetes apmeklētāju skaits.

Kvītis trešdaļai neizsniedz

Pēc šīm darbībām detektīvaģentūra secinājusi, ka ne reizi faktiskais attiecīgās stacijas tualetes apmeklētāju skaits nav atbildis izsniegto biļešu (kvīšu) skaitam. Tika noskaidrots, ka kopumā izsniegto biļešu (kvīšu) skaits ir tikai 63,31% no reālā tualešu apmeklētāju skaita. Šis skaits ir bijis pietiekami ievērojams: katru dienu 14 stundu ilgajā novērošanas laikā trīs tualetes apmeklēja vidēji 3486 cilvēki, kas nozīmē, ka tualešu reālie ieņēmumi bija vismaz 1045 eiro dienā. Ja biļetes tiek izsniegtas tikai nepilnām divām trešdaļām apmeklētāju, “ekonomija” uz nomaksājamo nodokļu rēķina sanāk diezgan ievērojama.

“SIA “Hiacinte” administrācija krāpnieciskās darbībās ar biļetēm (kvītīm), nenodrošinot atbilstošu grāmatvedības uzskaiti, ikdienā piesavinās naudas summu, ne mazāku kā 383,70 eiro, kas gadā veido ne mazāk kā 140 050,50 eiro, un nenomaksā pievienotās vērtības nodokli būtiskai ienākumu daļai (36,69%), tas ir, 66,51 eiro dienā. Nodoklis netiek nomaksāts no summas 24 276,15 eiro gadā,” šāds bija detektīvaģentūras secinājums.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Sini mafijas valsti laimigs tas kas ir aizbraucis , var tikai pasmieties .

 2. Kas te ko nesaprast- jau Vespasiāns teica:” Pecunia non olet!”

 3. Larisa nesūdzās, sūdzās tikai visādas Daces, Madaras un u.t.t. A pie Larisām viss “shvačeno”, za vsjo “zaplačeno”

 4. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt


  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Šajā Dieva pasaulē kopumā un, īpaši jau, ar mums pašiem notiek TIKAI un VIENĪGI tas, ko mēs PAŠI pieļaujam. Inerti truli noskatoties, nožēlojami gļēvi “klusējot lupatiņā”, vai pat apzināti uz to “parakstoties” un +/- “aktīvi ņemot dalību” – nav būtiskas atšķirības.” 😉

  Un, arī: “Absolūti bezjēdzīga un jebkurā izpratnē nelietderīga cīņa (jeb, visbiežāk, pat tikai “vētrainas rosības” imitācija) ar SEKĀM, nespējot saskatīt vai pat apzināti ignorējot to patiesos CĒLOŅUS, ir viena no lielākajām muļķībām un viens no galvenajiem iemesliem tam, kāpēc “esam tur, kur esam, un ārā netiekam”.” 😉

  =======

  😉
  .
  “Bet citādi – VISS rullē un pa košo!…”
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  (…)
  Par laimi – šajā “valstī” CITĀ ziņā,
  Viss “rullē perfekti” (pauž plašsaziņa):
  “Gan valdība par pavalstniekiem gādā,
  Gan sabiedrība (lojāla!) daudz strādā ~
  Ne kāds pa SILI bradā, rukšķu barā,
  Ne “glupais pūlis” streso, vīlies varā,
  Ne daži “sugas biedri” rij un laupa,
  Ne daudzi “pārējie” pa grasim taupa,
  Gan svētkus svin (pie TV truli tupot),
  Gan “kampaņās” ‘ņem dalību’ (pa glupo),
  Gan “sašutinās”, ja kas nav pa prātam
  (Gan “lumpeņiem”, gan varas “aparātam”),
  Pat – “demisijas” pieprasa, vai sodus
  (Ja “masām” šķiet, ka daži “nogāž podus”) ~
  Tad “MĒS” pa “pagalītei sārtā metam”,
  “Caur svilpi tvaiku nolaižot” (pa retam!)…

  Bet citādi – šai “valstī” Latv(ĀN)ijā,
  Pa košo rullē VISS – kā “Leiputrijā”:
  Šeit piena upes ķīseļkrastus mērcē
  (Ne – SILE smako rukšķu vircas tērcē),
  Un putras kalniem – bieza zafte virsū
  (Ne – viss un vienmēr sanāk kā caur …”ķēķi”),
  Uz naudas (SVEŠAS) – Milda (VĒL), kā dzīva
  (Ne – LATU nokauj “euro” sērga sīva),
  Gan darba netrūkst ļautiņiem, gan maizes
  (Ne – “simtlatnieku” / “emigrantu” šaizes),
  Gan “pensīšos” var bezrūpīgi “kūkot”
  (Ne – ubaggrašus “pašvaldoņos” lūkot),
  Pat grūtdienīšiem pieciešami klājas
  (Ne – cer, ka šie “pa fikso atstieps kājas”) ~
  Par šito – “tautai” prieks, kas “valsti” ciena
  (Kur TIKAI “WC-šowus” ‘laiž pēc piena’)!!!…”

  =====

  oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [cenzēts]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 5. Kā lai savādāk nopelna šajā valstī?

 6. Reāls veiksmes stāsts!
  Ierīko tualeti stacijā, nemaksā nodokļus un pelni vairāk nekā 140 000 EUR gadā!

 7. Vieglāk ir noplēst 3 ādas godīgiem pilsoņiem un par 200 eiro ar atpakaļejošu datumu aprēķinātu parādu atņemt cilvēkam vienīgo (turklāt visai pieticīgo) mājokli.

 8. Ja augšas nevēlas ar šo lietu nodarboties,tad pašas arī saņem neuzskaitīto.

Draugiem Facebook Twitter Google+