×
Mobilā versija
Brīdinājums +8.1°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
24. oktobris, 2014
Drukāt

Tuberkuloze mazinās

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Valstī samazinoties pirmreizējas saslimstības gadījumu skaitam ar tuberkulozi, kā arī kļūstot īsākam tuberkulozes pacientu ārstēšanas ilgumam stacionāros, likumsakarīga ir pakāpeniska stacionāro tuberkulozes ārstēšanas iestāžu slēgšana, informē Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) preses sekretāre Inguna Potetinova.

Tā, piemēram, no 1. oktobra ir slēgta Tuberkulozes un plaušu slimību centra (TPSC) ar lieliem zaudējumiem strādājusī filiāle “Ceplīši” Ikšķiles novada Tīnūžu pagastā, bet tās vietā TPSC teritorijā Stopiņu novada Upeslejās atsevišķā ēkā atvērta 10. Tuberkulozes ilgstošas ārstēšanas nodaļa, kurā turpinās ārstēties “Ceplīšu” pacienti. Ilgstošās ārstēšanas nodaļa izveidota ar mērķi izolēt un ārstēt pacientus, kuri izvairās no ārstēšanās, neievēro ārstēšanas režīmu vai kuriem nav iespējams nodrošināt ambulatoro terapiju TPSC struktūrā. “Līdz ar šo pacientu pārvietošanu uz Upeslejām ir uzlabojušās viņu veselības aprūpes iespējas, jo šeit ir lielāka izmeklējumu un speciālistu pieejamība,” uzsver TSPC galvenā ārste Andra Cīrule.

Jaunajā nodaļā ir 24 gultas vietas, pašreiz tajā ārstējas 16 pacienti un strādā 15 darbinieki. Jauno nodaļu iespējams sadalīt trīs atsevišķās daļās, lai izolētu tuberkulozes pacientus atbilstoši tuberkulozes infekcijas kontroles principiem.

Tuberkulozes pacienti, kuriem ir nepieciešama paliatīva aprūpe, turpmāk to varēs saņemt Strenču psihoneiroloģiskās slimnīcas Tuberkulozes nodaļā.

Jāatgādina, ka pacientus uz tuberkulozes un plaušu slimību centru var nosūtīt ar pneimonologa vai ģimenes ārsta nosūtījumu. Pacientiem, kuri tajā ārstējas no tuberkulozes vai tiek izmeklēti, pastāvot aizdomām par saslimšanu ar tuberkulozi, par izmeklēšanu un ārstēšanu (stacionārā un ambulatori) nav jāmaksā. Pacienta iemaksa nav jāmaksā arī iedzīvotāju kategorijām, kas atbrīvotas no pacienta iemaksas Ministru kabineta noteiktajā kārtībā. Pārējiem pacientiem par ārstēšanos stacionārā jāmaksā pacienta iemaksas.

Uzziņas

Saslimstība ar tuberkulozi Latvijā

Saskaņā ar statistikas datiem periodā no 1991. gada līdz 1998. gadam saslimstība ar tuberkulozi katru gadu strauji auga, 1998. gadā sasniedzot saslimšanas augstāko rādītāju, kad bija reģistrēti 1820 jauni saslimšanas gadījumi. Tagad saslimstība ar katru gadu mazinās – pērn konstatēti 776 jaunatklāti saslimšanas gadījumi. Šā gada 9 mēnešos – 466.

Ārstēšanās rezultāti par 2012. gadā reģistrētajiem pirmreizējiem, bakterioloģiski apstiprinātajiem tuberkulozes pacientiem (577) liecina, ka 87,7% tikuši izārstēti, 5,2% terapiju pārtraukuši, 5,9% miruši, 0,9% izbraukuši no valsts un 0,3% gadījumu bijuši neveiksmīgi.

tuberkuloza_tab

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+