×
Mobilā versija
+10°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
31. marts, 2014
Drukāt

Tuberkulozes un plaušu slimību centra ambulatorā nodaļa pārcelta

Foto - FotoliaFoto - Fotolia

Ilustratīvs foto

No š.g. 1. aprīļa Tuberkulozes un plaušu slimību centra Rīgas ambulatorā nodaļas speciālisti, kas līdz šim pacientus pieņēma Rīgā, Nīcgales ielā, darbu uzsāks jaunās izremontētās telpās Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionārā „Biķernieki”, Rīgā, Lielvārdes ielā 68.

Kā norāda stacionāra „Tuberkulozes un plaušu slimību centrs” (TPSC) galvenā ārste Andra Cīrule šāda lēmuma pamatā bija nepieciešamība optimizēt stacionāra struktūru un samazināt izmaksas – projekta rezultātā plānots sasniegt finanšu līdzekļu ekonomiju, kas galvenokārt veidosies no tā, ka slimnīcai nebūs jāsedz telpu īres izmaksas un izmaksas par komunālajiem maksājumiem Nīcgales ielā.

TPSC Rīgas ambulatorā nodaļa ir specializējusies profilakses, izmeklēšanas, ārstēšanas un apmācības pakalpojumu sniegšanā tuberkulozes un plaušu slimību gadījumos Rīgas un bijušā Rīgas rajona iedzīvotājiem. Tāpat nodaļas speciālisti sniedz konsultatīvos pakalpojumus plaušu un ārpusplaušu tuberkulozes, kā arī citu plaušu saslimšanas gadījumos pacientiem no citiem valsts reģioniem. Nodaļa nodrošina valsts apmaksātas konsultācijas (ieskaitot pacienta iemaksu) tuberkulozes pacientiem, viņu kontakta personām, personām ar ģimenes ārsta nosūtījumu izmeklēšanai uz tuberkulozi vai tuberkulozei raksturīgiem simptomiem. Pieejamas arī maksas konsultācijas, ja pacientam nav ģimenes ārsta nosūtījuma.

Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca  ir lielākā daudzprofilu ārstniecības iestāde Latvijā, kurā pacientiem tiek nodrošināta daudzpusīgu diagnostika un ārstēšana. Slimnīcā palīdzība tiek sniegta tādos profilos, kas nav pieejami citviet – mikroķirurģijā, izgulējumu ārstēšanā, toksikoloģijas un sepses, politraumas profilā, apdegumu un apsaldējumu ārstēšanā, tuberkulozes, HIV/AIDS ārstēšanā, stereotaktiskā staru terapijā onkoloģiskiem pacientiem u.c.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+