Dabā
Zaļā dzīvošana

Tūjā ronēns atrasts ceļa vidū; citviet roņu mazuļi redzami pludmalē0

Publicitātes foto

Pēdējās dienās būtiski pieaug pludmalēs atrasto roņu mazuļu skaits. Visbiežāk tie sastapti Vidzemes piekrastē, bet ik pa laikam pienāk ziņas arī no Ventspils puses. LNT Ziņu dienests saņēmis informāciju par ronīti, kas atrasts netālu no Tūjas.

Ronītis ir pavisam maziņš un pūkains. Izskatās, ka viņš vienkārši guļ un sildās saulītē un gūst no tā baudu. No cilvēkiem zvēriņš nemaz nebaidās, bet aiztikt viņu nedrīkst. Sākumā ronīti ieinteresēja LNT Ziņu sarkanais mikrofons.

Apostījis neparasto priekšmetu, dzīvnieks meta mieru un turpināja grozīties saulītē. Šo ronīti Tūjas iedzīvotāji atrada ceļa vidū. Drošības labad dzīvnieks tika aizdzīts atpakaļ uz pludmali.

Tūjā atrastajam ronim lielāko daļu ķermeņa vēl klāj baltais bērnu kažociņš. Tas nozīmē, ka viņš ir nepilnu mēnesi vecs. Krastā viņš var uzturēties vairākas dienas. Pa nakti gan drošības labad ielienot ūdenī. Pēdējo divu nedēļu laikā Dabas aizsardzības pārvalde saņēma vairāk nekā 60 ziņojumus par 25 roņiem.

Ceturtdienas pēcpusdienā no Saulkrastiem uz zoodārzu tika atgādāts ronītis ar savainotu pieri.

Speciālisti skaidro: gandrīz visi pašlaik pludmalēs sastopamie roņu mazuļi ir novājināti. Viņi sver trīsreiz mazāk, nekā vajadzētu, jo tauku slānis ir ļoti plāns.

Sastopot pludmalē roni, nevajag mēģināt viņu dzīt ūdenī vai barot. Labākais palīdzības veids ir nedarīt neko un ļaut dzīvniekam izdzīvot.

LA.lv