×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
17. jūlijs, 2014
Drukāt

Tūjas iestādītas ciešā rindā… Vai pārstādīt? (1)

Foto - Sandra RuskaFoto - Sandra Ruska

“Iestādīju tūjas ‘Smaragd’ 70 cm attālumā citu no citas, lai pēc gadiem iegūtu blīvu dzīvžogu un norobežotos no kaimiņiem. Paziņa teica, ka augus esmu izvietojusi pārāk cieši. Pašlaik svārstos – vai izrakt kociņus un pārstādīt?”
 A. NEIMANE

Zemnieku saimniecības “Ozoli” kokaudzētavas īpašnieks Indulis Branaburgs mierina – Rietumu tūjas ir iestādītas pareizā attālumā. Šķirnes ‘Smaragd’ augus dzīvžogos var stādīt pat 50–60 cm attālumā. Šī koniskā tūju šķirne neaug tik ātri, koka vainags sasniedz līdz 4 m augstumu. Iestādot 1–1,2 m garus stādus, pēc aptuveni septiņiem gadiem var iegūt skaistu, biezu dzīvo sienu smaragdzaļā krāsā visu gadu.

Savukārt ātri augošās tūjas ‘Columna’ dzīvžogā parasti izvieto 70 cm attālumā citu no citas, jo tām ir platāks vainags nekā šķirnei ‘Smaragd’.

Lai mūžzaļais dzīvžogs izpaustos visā krāšņumā, to vajadzētu ik gadu apgriezt un mēslot no aprīļa beigām līdz jūlija vidum.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Pilnīgākās muļķības! Smaragd šķirnes tūjas nekādā gadījumā nedrīkst stādīt 60 cm attālumā! Smaragd šķirnes tūjai vainaga platums 80cm no zemes ir 1,2 metri! Smaragd tūjas stād 1 metra attālumā. Sastādot par ciešu, stādi šaks konkurēt un agri vai vēlu kādas aiziess bojā.
    Rolands Urtāns

Draugiem Facebook Twitter Google+