Tūjas no spraudeņiem 0

“Kā ar spraudeņiem pavairot tūjas?” 
Ilona

Reklāma
Reklāma

 

Kokteilis
Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm 18
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 21
Kāpēc apklusis Krievijas tirāns? Pēc prezidenta vēlēšanām pazudis Putins
Lasīt citas ziņas

Tūju spraudeņu gatavošanai izvēlas veselīgus, vecākaugam raksturīgus sānu dzinumus. Tātad ņem jaunu dzinumu, nogriežot aptuveni 10 cm garu spraudeni 2 – 3 mm zem mezgla, un atplēš no divgadīga zara koksnes tā, lai pie pamatnes paliek maza vecās koksnes un mizas pēdiņa (šajā mizas gabaliņā koncentrējas augšanas hormoni, kas sekmē apsakņošanos). Ja pēdiņa ir garāka par puscentimetru, to ar asu nazi vai žileti saīsina. Pēc tam spraudeņa apakšējo daļu (1 – 3 cm attālumā no pēdiņas) attīra no skujām.

Indulis Branaburgs tūjas iesaka pavairot aprīļa beigās, maija sākumā. Spraudeņus var likt 1 – 2 centimetru dziļumā podos, kastītēs vai dobēs uz lauka. Substrātam izmanto mitru kūdru (pH 5), virs kuras uzbērta smalkas grants vai smilts kārtiņa.

CITI ŠOBRĪD LASA

Spraudeņus izvieto noēnotā vietā – lecektī, kas ierīkota zem liela koka. Var arī virs kastītes izveidot karkasu no koka latiņām, pārsedzot tās ar plēvi. Substrātu vasarā regulāri rasina, tam jābūt mēreni mitram. Pēc 20 – 30 dienām spraudeņiem sāk veidoties kalluss. Līdz septembra vidum tūju stādiem izaug mazas, baltas saknītes. Apsakņotos spraudeņus atstāj lecektī. Pirms ziemas nosedz ar skujkoku zariem un plēves rāmjiem, lai augi nemirkst ūdenī. Nākamajā pavasarī tos var stādīt laukā.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.