×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.1°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
9. septembris, 2017
Drukāt

Tūkstoš bērniem gadā dzimšanas apliecībā tēva vietā – tukšums (27)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Gandrīz tūkstoš bērniem gadā dzimšanas apliecībā tēva vietā – tukšums, izpētījis TV3 raidījums “Bez Tabu”.

Puse bērnu Latvijā dzimst nereģistrētā laulībā. Kad kāds no vecākiem nevēlas atzīt brīvprātīgi paternitāti, tad dokumentos ieraksta tikai māti. Šī tendence satrauc tiesībsargus, jo bērnam ir tiesības zināt savus vecākus jeb tiesības uz identitāti. Bērnam ir jāzina, uzsver Tiesībsarga birojā.

Lielākoties šaubās vīrieši, bet ir arī sievietes, kas vēlas audzināt bērnu viena.

Pievienot komentāru

Komentāri (27)

 1. Taa ir sieviesu probleema…neviens ar varu paarguleet nelika un kaajas papleest nelika.Jaa protams atbildiiba par beernu ir abiem,bet muusu valstii kaa kas taa vainiigs viirietis,taa jau vienkaarsaak.Esmu pietiekami savaa dziivee redzeejis kaa Latvijaa taa arzemees cik leetas ir muusu sievietes,,,taapeec nevainojiet viiriesus jo atvainojiet pasas esat vainiigas,,,,

 2. Taa ir sieviesu probleema…neviens ar varu paarguleet nelika un kaajas papleest nelika.Jaa protams atbildiiba par beernu ir abiem,bet muusu valstii kaa kas taa vainiigs viirietis,taa jau vienkaarsaak.Esmu pietiekami savaa dziivee redzeejis kaa Latvijaa taa arzemees cik leetas ir muusu sievietes,,,taapeec nevainojiet viiriesus jo atvainojiet pasas esat vainiigas,,,,

 3. Domājams, ka problēmu varētu atrisināt, ja būtu iespējams ierakstīt tēvu dzimšanas apliecībā bez viņa klātesamības. Bez jebkādiem dokumentiem. Tas pie gadījuma, ja tēvs neatzīst savu bērnu. Tad arī bērns tiktu informēts par sava tēva esamību.

 4. Domāju, ka šajos gadījumos pašas mātes savā pašpietiekamībā un lepnībā izlemj pazemot savus bērnus.
  Bērnam bez tēva lemts bērnībā piedzīvot daudz pazemojumu no draugiem un skolas biedriem.
  Protams, tie laiki pagātnē, kad sievietēm ārlaulības bērns bija kauna traips uz mūžu, bet katram bērnam un arī pieaugušajam ir vēlme zināt savas “saknes”.
  Nu, ja bija tas vīrietis gana labs seksam, tad novēli savam bērnam tēvu.
  Pašai kaimiņos divi kāpostos atrasti puikas. vecākais tikmēr tirdīja mammu, kamēr viņa ar tēvu iepazīstināja. Zēns ieraudzīja, iepazina un miers mājās, nevajag viņam tādu papuci.
  Svarīgi bija uzzināt, ka tās bijušas attiecības, nevis kāds trīsdesmitais zāģa zobs.

 5. Audzinu viena. Jā. Vīrietis, ar kuru bija visnotaļ normālas un harmoniskas attiecības, lika izvēlēties – viņš vai bērns, jo vienkārši negribēja ķēpāties ar bēbi. Punkts. Es izvēlējos un nevienu mirkli nenožēloju. Ja nu vienīgi reizēs, kad saprotu, ka precētas dzērāju ģimenes bērns šajā valstī ir vērtīgāks par manējo. Nievas ir nācies pieciest. Ne tikai naudas izteiksmē, bet arī attieksmes ziņā! Tiesāties par alimentiem negāju. Kāpēc man ciest šos pazemojumus un vēl apdraudēt bērna nākotni??? Nauda … iztiekam.

 6. Mierīgi var rakstīt Raimonds. Nepilsoņu- nav,bez tēva vārda-nav.Skaisti dzīvojam.

 7. tad jau labāk tukšums ,nekā jones .

 8. Nevis sievietes par maz uzvedības velta saviem dēliem, bet sievietes ir ar vieglu uzvedību. Mūsdienu cilvēkam tiek iepotēts, ka viņam ir cilvēktiesības, viņš drīkst .. ar ko pagadās, latviski to sauc par .. Tātad šīs vientuļās mātes un tekuļi vīrieši ir .. un viss. Tāpēc jau Bībele un baznīca māca, ka seksuālais kontakts ir tikai starp vīru un sievu. Ja laulība būtu svēta lieta, tad nebūtu šādu gadījumu, kad tēva vietā tukšums. Vienkārši: pārstājiet ..!!!

 9. Tas taapec ka nezina kursh zaga zobs keriss!!

 10. Domāju, ka sievietes- mātes pārāk maz vērības velta saviem dēliem. Neieaudzina saviem dēliem atbildības sajūtu. Daudz Latvijā, īpaši brīvās Latvijas laikā saradies vīriešu- parazītu. Daudz bomžu, alkoholiķu, noziedznieku.Šos parazītus, kas dzīvo pie sievietes, parazitē uz sievietes algas vai pensijas, bet strādāt algotu darbu nav piedabūjami. Vienkārši negrib iet strādāt, kaut darba vietas ir. Kā runāsim par darbā iešanu, tā – klusums frontē.Vaļojas pa gultu pie TV, pastaigā, uzsmēķē utt.

  • No vīriešiem cietusī sieviete Atbildēt

   Tieši tā tas ir.man pašai tas no vīriešu puses ir pat nācies piedzīvot.ka man vīrietis itkā skaitās ka strādā un saņem naudu.bet mājā to naudu nemaz neredz.jo nodzer ar draugiem .kā ir zem grādiem tā vairs tam vīrietim nekas cits nerūp kā tik alkahols un tādi draugi ar ko kopā var dzert.a man pēctam viņš ir no savas naudas jāuztur.

 11. ja tēvs patiešām gadījies tukšums, tad jau labāk ka svītriņa, nekā kāds, kas tik vecumdienās atceras, ka tagad kāds varētu viņu apgādāt:)

 12. Re, kur noved Eiropas pārņemtā mode: neprecēties, seksoties par velti. Vīriešiem nav nekādas atbildības, par bērniem nerūpējas. Eiropa ir izvirtusi, Latvija – līdzi. Jāsāk ar zēnu audzināšanu skolā. Jāatgriežas pie sensenām tradicijām: apprecēties, gādāt bērnus un abiem vecākiem rūpēties par bērniem. Eiropa darba strādnieku jautājumu cer atrisināt ar migrantu palīdzību, bet grūti klājas, izsmiekls, cik grūti. Latviešiem pašiem jāaudzina jaunā paaudze, bet pilnā ģimenē.

  • Nu kā tad!Un kāda jēga no tā vīrieša laulībā,ja viņš vazājas apkārt?dzer,sit bērnu māti,bērnus?Mana mamma apprecējās tieši ar tādu.Es lūdzu viņu izšķirties,viņai bija bail no apkārtējo nosodījuma.tā arī audzināja mūs 4,un vēl vīrieti uzturēja.es viņu par tēvu nesaukšu.tā kā nevajag vecos laikus atiecināt uz mūsdienām.jēga no laulībām ir tad,ja abiem ir īpašums

 13. Latvijā nekādā vientuļās mātes pabalsta un atbalstu nav, nekas tur izdevīgs nav. Bērns uzreiz ir sliktākā stāvoklī. Ja vīrs dzērējs, aizbēdzis un nemaksā alimentus, tad valsts pabalsts ir, citādi nav. Ja vīrietis grib, tad dzimšanas apliecībā ieraksta un viņš ir tēvs arī bez laulībām. Tā kā iemesli te citi.
  Ir ģimenes biļetes pašvaldību un valsts finansētā kultūras u.c., iestādēs. Bet māte, kura viena audzina bērnu, te ģimene nav.

  • Nevajag muldēt pārgudrības.ģimene ir ne tikai vīrs,sieva,bērns.ģimenē ir vairāku paaudžu radinieki.tik šauri un stereotipiski domājoši cilvēki tālāk par savu deguna galu neredz.

 14. Bieži ģimenes nenoformē savas laulības, jo izdevīgāk sievietei par bērnu saņemt vēl pabalstu kā vientuļai mātei.

 15. Reti mūsu sabiedrībā lepojas ar stipru ģimeni, drīzāk jau vecie onkuļi, kuriem tā pavairāk naudas, tie tiek bildēti žurnāliem ar jaunu miesu pie sāniem – kā pozitīvs piemērs. Vīriešu valstī maz, brīvie lielākoties ir nabagi, depresīvi vai agresīvi, aprēķinātāji , izmantotāji, mūžīgie nelaimīgie, nesakopti, slimi, valsts kritizētāji, parādnieki, jā, un vēl alkoholiķi. Sievietes kļuvušas tik pielaidīgas, ka bieži vien paliek kauns par zemo līmeni, kad viņas skrien uz pirmo, it sevišķi arzemnieku, saucienu un uz pirmo aicinājumu liekas gultā… par kafijas tasi vai labākajā gadījumā par pusdienām.

  • Tikai nevajag, sieveites ir pašpietiekamas un nevajag viņām mājās tēvaini, kurš naglu iedzīt neprot, bet par sieveites pienākumiem atceras. Tad jau labāk vienai audzināt bērniņu, nekā būt nervozai mammai un sievai. Zinu tādas vairākas un lai viņām izdodas.

   • Un priekš kā tad seksot ar tādu vīrieti, kurš pat naglu iedzīt neprot? Taisni brīnums, ka vispār kur trāpīt var!

   • Es pat zinu, kurš šo komentē…Lai veicas Tev, bet Tu jau pati gāji uz to, zināji, ka paliksi viena, jo esi pārāk pašpietiekama un visu laiku tikai kritizē un nosodi. Un tagad nosodi ģimenes, lai kādas tās arī būtu, bet nepadomā par to, cik daudz cilvēki velta savu laiku, lai šīs ģimenes saglabātu. Vieglāk ir pagulties zem kura katra, piedzemdēt bērnu un pēc tam kritizēt citus un sava bērna tēvu. Ātrāk vajadzēja domāt, bet Tu jau gribēji bērnu, lai vai kas… Nepadomājot par pašu bērnu…Egoiste

   • Pārgudrā Beiža atradusies…Tev vienmēr visur ir taisnība, visu tu dari pareizi un citi – nē… Tad, kad Tavu bērnu skolā apcels, pati nožēlosi. Gan saproti, kādēļ…

  • Atkal tas st… steriotips, ka mums maz vīriešu. Pēc statistikas pārvaldes datiem, vīriešu vecuma grupā līdz 40 gadiem ir vairāk kā sieviešu. Sievietes paliek vairāk vecuma grupā pēc 43-45 gadi. To melīgo statistiku veido pensionāru tantiņas, kur uz 3 tantiņām 1 onkolītis.

Draugiem Facebook Twitter Google+