×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
4. janvāris, 2017
Drukāt

Tūkstoši palikuši bez elektrības. Šosejas aizputinātas. Kavēsies pasts (6)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Trešdien plkst.7.30 Latvijā bija reģistrēti 309 avārijas atslēgumi elektrolīnijas, bez elektrības atstājot vairākus tūkstošus mājsaimniecību, liecina dati elektroenerģijas sadales sistēmas operatora “Sadales tīkls” elektroapgādes atslēgumu kartē.

Elektrolīniju pārrāvumi reģistrēti galvenokārt Bauskas un Rundāles novadā, teritorijā uz rietumiem no Siguldas – Krimuldas un Inčukalna novadā, – kā arī Latgalē, lielākoties Rēzeknes novadā.

Elektroapgādes traucējumus, visticamāk, izraisījis spēcīgais sniegputenis.

Teritorijā starp Rīgu un Siguldu otrdien stipri sniga, tādēļ, augot vējam, iespējama pastiprināta piesnigušo koku gāšanās.

Pasta piegāde kavēsies

Arī “Latvijas pasts” sociālā tīkla “twitter” kontā informē, ka elektrības piegādes pārrāvumu un laikapstākļu dēļ daudzviet Latvijā traucēts pilnvērtīgs pasta darbs un kavēsies korespondences piegāde.

<blockquote class=”twitter-video” data-lang=”en”><p lang=”lv” dir=”ltr”>Mūsu pastnieki ziemā pārvar dažādus šķēršļus – kupenas un neizbraucamus ceļus. Neaizmirsti parūpēties par ceļa stāvokli savā teritorijā! <a href=”https://t.co/faCMqgP3w3″>pic.twitter.com/faCMqgP3w3</a></p>&mdash; Latvijas Pasts (@latvijas_pasts) <a href=”https://twitter.com/latvijas_pasts/status/816210410923761665″>January 3, 2017</a></blockquote>
<script async src=”//platform.twitter.com/widgets.js” charset=”utf-8″></script>

Šosejas un ceļi aizputināti

Latvijas Valsts ceļi ziņo, ka īpaši sarežģīta braukšana ir uz Liepājas šosejas no Pierīgas līdz Saldum. Arī Ventspils šoseja aizputināta.

Puteņa laikā ir jārēķinās ar palēninātu satiksmi, sniega sanesumiem un citiem sarežģījumiem.
Šorīt ceļu uzturēšanas darbos iesaistītas vairāk kā 120 VAS Latvijas autoceļu uzturētājs ziemas dienesta tehnikas vienības, kuras tīra ceļus un kaisa tos ar pretslīdes materiāliem.

Sniegputeņa dēļ lidostā “Rīga” nepiezemējas trīs lidmašīnas un kavējas izlidojošie reisi

Trešdienas rītā Rīgā nav ieradušās lidmašīnas no Helsinkiem, Viļņas un Palangas – tās novirzītas uz citām lidostām, liecina starptautiskās lidostas “Rīga” mājaslapā publicētā informācija.

Rīta agrumā ar nelielu kavēšanos izlidojusi lidmašīna uz Londonu, ar stundas kavēšanos pacēlušās lidmašīnas uz Dortmundi un Frankfurti, arī pārējie izlidojošie reisi stipri kavējas.

Jau ziņots, ka trešdienas rītā stiprākās austrumu vēja brāzmas – līdz 23 metriem sekundē – reģistrētas Kolkā. Valsts lielākajā daļā vēja ātrums brāzmās sasniedz 11-16 metru sekundē.

Dienas gaitā austrumu vējš pāries ziemeļaustrumu vējā, tā ātrums brāzmās sasniegs 14-19 metru sekundē, Kurzemē 19-24 metrus sekundē. Valsts lielākajā daļā stiprākais vējš un līdz ar to stiprākais putenis gaidāms dienas otrajā pusē, Kurzemē gaidāma arī sniega vētra. Veidosies arvien lielākas kupenas, lūzīs atsevišķi koki.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Kādreiz taču tika runāts, ka elektolīnijas apdraudošie koki tiks izcirsti. Vai būtu lieli zaudējumi, ja līniju drošības joslas tiktu paplašinātas? Varētu taču sarēķināt par cik palielināsies drošības joslu platība un atbilstoši apmežot lauksaimniecībā nederīgo zemi. Mežu platība nesamazinātos un arī elektrolīnijas būtu pasargātas. Aprēķinus varētu veikt ar enerģētiku saistītie studenti izstrādājot diplomdarbus. Būtu labums arī valstij izmaksu ziņā, jo nevajadzētu piesaistīt dārgus “speciālistus”.

 2. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt


  Ir sacīts: “Un – NAV nekā jauna šajā Dieva pasaulē…”

  Un, arī: “Viss jaunais ir labi aizmirsts vecais.” ?

  =======

  Mediju ziņa (2013. gada sākums): “Gan šīs valsts galvaspilsētā Rīgā, gan visā Latvijā turpināsies snigšana un sniega sega kļūs par aptuveni 10 centimetriem biezāka”, liecinot “plašsaziņas medijos publiskotā “Latvijas vides ģeoloģijas un meteoroloģijas centra” (LVĢMC) speciālistu sniegtā informācija”. “Kā norāda sinoptiķi, Latvijā turpināsies ilgstoša snigšana un vietām, galvenokārt centrālajos rajonos, sniega segas biezuma pieaugums sasniegs vismaz no 6 līdz 13 centimetriem, līdz ar to sniegs un apledojuma veidošanās apgrūtinājusi braukšanu šīs valsts lielākajā daļā, pa reģionālajiem autoceļiem apgrūtināta braukšana ir visā Latvijā, bet pārvietojoties pa šīs valsts vietējiem lauku ceļiem, jābūt īpaši uzmanīgiem, jo to caurbraucamība vispār netiek garantēta. Tāpat arī bez elektrības jau palikušas vismaz vairāki simti mājsaimniecību Latvijas ziemeļu reģiona daļā, kur tā dēvēto “snieglaužu” dēļ reģistrēti vairāk nekā 1900 avārijas atslēgumi”…
  —–
  .
  “Uzsniga sniedziņš balts…”
  ( Latv(ĀN)ijas “valstī”, ierasti “negaidīti” )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Uzsniga sniedziņš balts” ~
  Kupenās ielas un tilti,
  Ledus no bruģa tiek kalts,
  Sētniekiem (rosīgiem) silti.
  .
  Lielceļi aizpūsti ciet ~
  Greideri vaļņos dzen špūres,
  Kavētā grafikā iet,
  Maršruta transporta tūres.
  .
  Reģions piesnidzis sen ~
  Vietējās nozīmes ceļos,
  “Simtlatu” dzimtļaudis sten,
  “Slavējot” valdošos teļus.
  .
  “Snieglauzēs” maiņstrāva zūd ~
  Drātis trūkst, stabi krīt (veci),
  MONOPOLS nestreso: “Sū#s,
  Klients var iztikt ar sveci!…”

  “Latv(ĀŅU) valsti” klāj sniegs,
  “Balts kā vissmalkākie milti” ~
  “LUMPEŅU nācijai” prieks,
  Uzturēt LIEKĒŽU cilti?…

  =====

  MUĻĶU zeme, SILES “valsts” parodija “eurolatvānija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 3. Pat Rīgā, Ilūkstes ielā, vairākās mājās šorīt, apmēram 3 h līdz plkst. 6:30, nebija elektības. Paldies Dievam, vismaz ārā bija apgaismojums, istabā bija gaišāks.

 4. Es šodien braucu nekur neredzu ka kāds tīrītu sniegu ,bet tanī pašā laikā pie DOMES laukums smuki notīrīts kur ir morāle?

 5. Ventspils kā katru gadu netiek galā ar sniegu, kas uzsnieg 1x mēnesi uz 3 dienam… pēdējie tira , ja vispār tira… vairāk liek uz cerībām, ka drīz tāpat nokusis

 6. Slikti uzkoptas līnijas, acīmredzot kādas aplamības līniju attīrīšanā no kokiem.Vismaz mums ar elektrību kārtībā,Lietuvas pierobežā.

Draugiem Facebook Twitter Google+