×
Mobilā versija
+5.9°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
1. oktobris, 2012
Drukāt

Tūkstoši vienā ritmā

Foto - Juris KalniņšFoto - Juris Kalniņš

Vairāk nekā 76 tūkstoši skolēnu piedalījās Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) jau otro rudeni pēc kārtas organizētajā olimpiskās dienas rīta vingrošanā gan lielos stadionos, gan mazās lauku skoliņās.


 

“Esmu patiesi gandarīts par rīta vingrošanas idejas dzīvotspēju, pateicīgs pašvaldību vadītājiem par atsaucību un skolotājiem par radošu pieeju olimpiskās dienas sarīkošanā,” saka šīs idejas autors LOK ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers. Visvairāk dalībnieku, kā jau pieklājas, bija Rīgā, kur rīta vingrošanā un citos olimpiskās dienas pasākumos iesaistījās apmēram 18 tūkstoši jauniešu gan Daugavas stadionā, gan vismaz 60 izglītības iestādēs. Taču citur atsaucība, iespējams, bija vēl lielāka, ja ņem vērā pilsētas vai novada iedzīvotāju skaitu. Olimpisko dienu aktīvi aizvadīja arī Cēsīs, Daugavpilī, Kandavā, Liepājā, Limbažos, Valmierā, Ventspilī, Mārupē, Kuldīgā, Tukumā un citās, pavisam 76, vietās visā Latvijā.

“Olimpiskā diena paredzēta ikvienam, lai kāda būtu viņa sportiskā varēšana. Šī diena ir kas vairāk par vienkāršu sportošanu, skriešanu vai vingrināšanos. Tā ir iespēja aizdomāties par olimpiskajām spēlēm tajā nozīmē, ka mums vienmēr jācenšas parādīt pašu labāko, ko spējam, vienlaikus apzinoties, ka svarīgākais ir nevis uzvara vai zaudējums, bet gan sapratne, kā vislabāk spēlēt šo spēli. Filozofija, kas var noderēt ikdienas dzīvē.” Tā sacījis Starptautiskās olimpiskās komitejas prezidents Žaks Roge, kura vadītā organizācija olimpisko dienu atbalsta jau kopš 1987. gada.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+