×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
6. marts, 2013
Drukāt

Tūkstošiem cilvēku atvadās no dzejnieka Imanta Ziedoņa (Video)

Foto - LETAFoto - LETA

Doma baznīcā sākusies atvadīšanās no dzejnieka un publicista Imanta Ziedoņa. Aģentūra BNS novēroja, ka pie Doma baznīcas izveidojusies vairākus simtus cilvēku gara rinda. No dzejnieka nāk atvadīties dažāda gadagājuma cilvēki, tostarp sabiedrībā pazīstami cilvēki – literāti, aktieri, sabiedriskie darbinieki.

Savukārt Doma laukumā pie lielā ekrāna, uz kura tiek translēta Ziedoņa piemiņas ceremonija, pulcējušies vairāki desmiti cilvēku. Zem ekrāna gulst ziedi.

Laikā no plkst.10 līdz 13 baznīcas durvis atvērtas ikvienam, kurš vēlas atvadīties no dzejnieka. Plkst.13 sāksies Ziedoņa piemiņas dievkalpojums, kuru vadīs mācītājs Juris Rubenis. Dievkalpojuma tiešraidi nodrošinās Latvijas Televīzija un Latvijas Radio, savukārt Doma laukumā būs novietots ekrāns un skaļruņi, lai lielas cilvēku plūsmas gadījumā notiekošo varētu vērot arī ārpus baznīcas.

Dzejnieks tiks apbedīts Engures novada Ragaciema kapos, piedaloties tikai tuvākajiem cilvēkiem. Organizatori nogādās dzejniekam veltītos ziedus līdz kapavietai Ragaciemā, ja tie tiks nolikti Doma laukumā pie lielā ekrāna.

Ziedonis mūžībā aizgāja 27.februārī 79 gadu vecumā. Ziedonis bija ne tikai dzejnieks, publicists un viens no populārākajiem latviešu literāro pasaku autoriem, bet arī spilgts atmodas laika politiskais darbinieks un otrās šķiras Triju Zvaigžņu ordeņa un Atzinības krusta kavalieris.

Pirmais Ziedoņa dzejoļu krājums “Zemes un sapņu smilts” iznāca 1961.gadā. Ziedonim kopumā izdoti 16 dzejas krājumi, septiņi dzejprozas jeb epifāniju krājumi, pieci dokumentālās prozas darbi, septiņi pasaku krājumi, kā arī viņa kopoto rakstu krājumi. Viņa dzejas krājumi “Es ieeju sevī”, “Taureņu uzbrukums”, kā arī

 

 Fotogalerija – atvadīšanās no Imanta Ziedoņa Doma baznīcā.

{source}
<iframe width=”700″ height=”525″ src=”http://www.youtube.com/embed/ry3IsfQzcwc” frameborder=”0″ allowfullscreen></iframe>
{/source}

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+