Mobilā versija
0.0°C
Nanija, Ilgmārs
Ceturtdiena, 30. marts, 2017
21. septembris, 2016
Drukāt

Tūkstošiem cilvēku Briselē protestē pret TTIP un CETA

Foto AFP/Scanpix/LETAFoto AFP/Scanpix/LETA

Tūkstošiem cilvēku otrdien izgāja Briseles ielās, lai protestētu pret Eiropas Savienības (ES) brīvās tirdzniecības līgumiem ar ASV un Kanādu, kas attiecīgi pazīstami pēc to akronīmiem kā TTIP un CETA.

Demonstranti, kuru vidū bija gan arodbiedrību, gan cilvēktiesību organizāciju, gan lauksaimnieku pārstāvji, pieprasīja apturēt sarunas par transatlantiskās brīvās tirdzniecības līgumiem.

“Mēs esam pret šiem tirdzniecības līgumiem, jo tie ir draudi videi, veselībai, darba noteikumiem un piešķir pārlieku varu daudznacionālajām korporācijām,” norādīja vides aizstāvju organizācijas “Greenpeace” Eiropas pārstāvis Marks Breidijs.

Akcijas rīkotāji apgalvo, ka demonstrantu skaits bijis no desmit līdz 15 tūkstošiem, kamēr Briseles policija lēš, ka demonstrācijā piedalījušies 9000 cilvēku.

Pretestība CETA un TTIP Eiropā pieņemas spēkā, un sestdien masu protesta akcijas notika visā kontinentā, īpaši daudz cilvēkiem izejot Vācijas ielās.

Transatlantisko brīvās tirdzniecības līgumu pretinieki uzskata, ka tie apdraud esošos pārtikas, vides un nodarbinātības standartus.

Īpaši aktīvi kritiķi iebilst pret līgumos paredzēto strīdu risināšanas mehānismu, kas ļaus transnacionālajām korporācijām apiet nacionālās tiesas, vēršoties starptautiskajā arbitrāžā.

Savukārt to atbalstītāji apgalvo, ka līgumu veicināšot ekonomikas izaugsmi un jaunu darbavietu radīšanu.

Pievienot komentāru

Lielbritānija oficiāli sāks izstāšanos no ESLielbritānija trešdien spers bezprecedenta soli nezināmajā, sākot divus gadus ilgu izstāšanās procesu no Eiropas Savienības (ES). Lielbritānijas premjerministres Terēzes Mejas oficiāla vēstule
Lietuvas prokuratūra atklāj baisā nozieguma detaļas Lietuvas prokuratūra paziņojusi, ka bažas rada aizdomās par četru ģimenes locekļu nogalināšanu aizturētā 26 gadus vecā Egidija Anupraiša psihiskais stāvoklis.
Draugiem Facebook Twitter Google+