×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
27. oktobris, 2013
Drukāt

Tūkstošiem cilvēku Maskavā protestē pret Putina varu

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

A demonstrator wears a tape over his mouth reading Putin during an opposition rally in central Moscow on October 27, 2013. Several thousand Russians marched through central Moscow Sunday protesting President Vladimir Putin's rule and prosecution of the opposition, in the latest political mass rally. AFP PHOTO / VASILY MAXIMOV

Vairāki tūkstoši cilvēku svētdien, 27.oktobrī,  devās gājienā par Maskavas ielām, lai protestētu pret prezidenta Vladimira Putina varu un oponentu apspiešanu.

Skandējot “Putins ir zaglis” un “Brīvību politieslodzītajiem!”, protestētāji maršēja, turot rokās karogus un attēlus, kuros redzami cilvēki, kas, kā tiek uzskatīts, krituši par upuriem politiskajai vajāšanai, piemēram, apcietinājumā turētais naftas uzņēmuma “Jukos” bijušais vadītājs Mihails Hodorkovskis, pankgrupas “Pussy Riot” dalībnieces un Krievijā arestētie starptautiskās vides aizstāvju organizācijas “Greenpeace” aktīvisti.

Policija informēja, ka gājienā piedalījušies aptuveni 4500 cilvēku, ziņu aģentūras AFP žurnālists no Maskavas ziņoja, ka sapulcējušies aptuveni 6000 cilvēku, bet gājiena organizatori dalībnieku skaistu lēš ap 10 000.

Opozīcijas līderis Aleksejs Navaļnijs skaidroja, ka gājiens organizēts galvenokārt tādēļ, lai pieprasītu atbrīvot to aktīvistus, kuri tika ieslodzīti pēc pagājušā gada maijā notikušajiem protestiem pret Putina inaugurāciju.

“Varasiestādes strādā pie amnestijas projekta. Mūsu mērķis ir panākt, lai politieslodzītie tiktu iekļauti šajā projektā,” norādīja Navaļnijs.

“Opozīcijas cīņa ir nebeidzama un diezgan nogurdinoša,” viņš piebilda.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+