×
Mobilā versija
Brīdinājums -13.4°C
Haralds, Almants
Piektdiena, 23. februāris, 2018
18. novembris, 2016
Drukāt

FOTO: Tūkstošiem cilvēku pulcējas uz militāro spēku parādi krastmalā (4)

Foto-LETAFoto-LETA

Spītējot nelabvēlīgajiem laika apstākļiem, šodien Rīgā, 11.novembra krastmalā, skatīties Latvijas Republikas proklamēšanas 98.gadadienas militāro spēku parādi bija ieradušies vairāki tūkstoši cilvēku.

Militāro spēku parāde Daugavmalā pulcēja dažādu vecumu cilvēkus, tostarp lielā skaitā bija ieradušies vecāki ar bērniem. Lielai daļai cilvēku pie apģērba bija piespraustas sarkanbaltsarkanās lentītes.

Parādes apmeklētāji ar interesi vēroja dažādu militāro spēku pārstāvju un bataljonu sasveicināšanos ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni un aizsardzības ministru Raimondu Bergmani (ZZS).

Pēc sasveicināšanās ar vienībām Valsts prezidents teica uzrunu, norādot, ka Nacionālie bruņotie spēki (NBS) ir valsts drošības stūrakmens. Viņš atgādināja, ka Latvijas karavīri patlaban līdzās sabiedroto spēkiem piedalās sarežģītās starptautiskās misijās. Prezidents pateicās militārajiem spēkiem par valsts aizsardzību.

Pēc tam sekoja militārās tehnikas parāde. Tika demonstrēts Latvijas un ASV bruņoto spēku, kā arī NATO un Valsts robežsardzes bruņojums, tehnika un transports. Sauszemes spēku kājnieku brigāde parādē piedalījās ar 15 dažādu modeļu kaujas izlūkošanas kāpurķēžu bruņumašīnām “CVR(T)”, apvidus automašīnām “Mercedes Benz 240”, kas bruņotas ar ložmetējiem “Minimi”, un “HMMWV”, kas bruņotas ar automātiskajiem balsta granātšāvējiem “GMG” un prettanku vadāmajām raķešu sistēmām “Spike”, kā arī ar kāpurķēžu visurgājējiem “Bandvagn 206”.

Parādē varēja redzēt arī Zemessardzes 34.artilērijas bataljona lielgabalus “K-53”, mīnmetējus “M41D”, kā arī Zemessardzes 17.pretgaisa aizsardzības bataljona zenītlielgabalus “L-70”. Gaisa spēku aviācijas bāze parādē demonstrēja pārvietojamos taktiskos pretgaisa aizsardzības un ieroču vadības radiolokatorus “Sentinel”, kā arī Pretgaisa aizsardzības diviziona tuvās darbības pretgaisa aizsardzības raķešu sistēmas “RBS-70” ieročus un primārās novērošanas radiolokatorus “PS-70B”.

Savukārt Jūras spēku flotile parādē demonstrēja mobilo meklēšanas un glābšanas moduli, kā arī mobilās jūras novērošanas sistēmas automašīnu. Valsts robežsardze parādē demonstrēja kvadriciklus un apvidus automašīnas ar sniega motocikliem un motorlaivām. Savukārt Daugavā pretim parādes norises vietai varēja vērot Valsts robežsardzes patruļkuģi un vienu kuteri.

Par muzikālo pavadījumu parādes laikā rūpējās NBS orķestris.

Kopumā parādē piedalījās vairāk nekā 1000 karavīru, zemessargu, robežsargu, policistu, ugunsdzēsēju un jaunsargu, to komandēja Gaisa spēku aviācijas bāzes komandieris pulkvedis Armands Saltups, bet pieņēma valsts bruņotā spēka augstākais vadonis, Valsts prezidents Vējonis, kā arī aizsardzības ministrs Bergmanis un NBS komandieris ģenerālleitnants Raimonds Graube.

Parādi apmeklēja arī daudzi goda viesi, tostarp Lietuvas Bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Jons Vitauts Žuks un Mičiganas pavalsts Nacionālās gvardes komandieris ģenerālmajors Gregorijs Vadnais.

Militārās parādes ierindas priekšgalā soļoja Gaisa spēku aviācijas bāzes karavīri ar Latvijas armijas karogu, bet aiz tā triju Baltijas valstu kopējās militārās izglītības iestādes – Baltijas aizsardzības koledžas – karogu nesa tās klausītāju pārstāvji. Parādē ar karoga grupu piedalījās arī sabiedroto spēku karavīri no Kanādas, Igaunijas, Lietuvas, Lielbritānijas un ASV, ar kuriem Latvijas karavīri ikdienā plecu pie pleca pilda uzdevumus starptautiskajās operācijās un apgūst iemaņas un prasmes militārās mācībās Latvijā un ārvalstīs.

Latvijas bruņotos spēkus parādē pārstāvēja Mācību vadības pavēlniecība, Instruktoru skola, Kājnieku skola, Štāba bataljons, Sauszemes spēku kājnieku brigāde, Gaisa spēku aviācijas bāze, Jūras spēku flotile un Zemessardze. Parādē piedalījās arī vienības no Valsts robežsardzes, Valsts policijas, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, kā arī no Jaunsardzes.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. tauta tacu vienreiz naciet pie prata jus jaj bet dziediet slavas dziesmas kauns par latviesiem

  2. tevi pashu vajag zraidit uz parashu,tur tev buus labak,tur nav Amerikas karogu,vatnik!

  3. Tevi pashu vajag izraidit uz moskaliju,vatnik,okei,pljuutekli!

  4. Amerikas karogu negaidiju tur ieraudzit gan.
    Amerikas karoks vispar tur nevieta, tik saboja svētku noskaņu.
    Visus amerikāņus vaig izraidit ara no Latvijas.

Draugiem Facebook Twitter Google+