×
Mobilā versija
+12°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
9. janvāris, 2012
Drukāt

Tūkstošiem cilvēku visā pasaulē vizinās metro bez biksēm

Foto - LETAFoto - LETA

Svētdien tūkstošiem vīriešu un sieviešu visā pasaulē piedalījās jau tradicionālā akcijā “No Pants Subway Ride” (“Bezbikšu metro brauciens”), bez biksēm vai svārkiem vizinoties metro.

Ideja par šādu akciju dzima 2001.gadā Ņujorkas organizācijai “Improv Everywhere” – taču pirmajā reizē bez biksēm metro izbrauca septiņi cilvēki. Gadu gaitā pieauga ne tikai dalībnieku skaits, bet arī paplašinājās akcijas mērogs. Pagājušajā gadā “Imrov Everywhere” ziņoja, ka akcijā piedalījās aptuveni 3500 cilvēku. Šogad tajā piedalījās ne tikai ņujorkieši, bet arī Londonas, Toronto, Vašingtonas, Mehiko, Amsterdamas un citu pilsētu iedzīvotāji 27 pasaules valstīs.

Kā vēsta britu laikraksts “The Daily Mail”, Londonas akcija saucās “No Trousers Tube Ride”, un tajā piedalījās aptuveni 150 cilvēki. Toronto akcija norisinājās piekto gadu pēc kārtas, un daudzi cilvēki izvēlējās papildināt savu jau tā publiskai vietai neierasto izskatu ar interesantiem un smieklīgiem kostīmiem, protams, nepārkāpjot galvenos noteikumus – nekādu bikšu vai svārku, un uzvesties tā, it kā nekas nebūtu noticis.

Tikmēr Madridē policija gandrīz izjauca bezbikšnieku akciju, neļaujot tiem ieiet metro, tāpēc akcijas dalībnieki vienkārši devās uz citu metro staciju.

Kā skaidro pasākuma organizatori, akcijai nav nekāda konkrēta un cēla mērķa, vienīgais bezbikšnieku uzdevums ir labi pavadīt akciju.

Šogad organizācija “Improv Everywhere” aicināja cilvēkus piedalīties akcijā sociālajā tīklā “Facebook”, un uzaicinājumu apstiprināja vairāk nekā 6300 cilvēku. Pēc akcijas organizatoru vārdiem, Ņujorkā vien bezbikšu braucienā piedalījās aptuveni 4000 cilvēku.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+