×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.0°C
Marija, Marika, Marina
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
14. februāris, 2018
Drukāt

Tūkstoši lūdz samazināt elektrotīkla jaudu (17)

elektribs_LETA2

Divu gadu laikā AS “Sadales tīkls” ir saņēmusi no klientiem aptuveni 50 000 pieteikumu elektrotīkla pieslēguma jaudas samazināšanai, liecina “Sadales tīkla” apkopotā informācija.

Tajā skaitā 1102 pieteikumi saņemti no lauksaimniecības uzņēmumiem. Arī šobrīd ik nedēļu “Sadales tīkls” saņem vidēji 160 klientu pieteikumus. Klienti savos objektos vērtējot esošo elektrotīkla pieslēguma jaudu, kā arī to, vai elektrotīkla pieslēgums viņiem nākotnē būs nepieciešams.

“Sadales tīkla” pārstāvji uzsvēra, ka, izvērtējot savu elektroenerģijas patēriņu, elektroiekārtu darbību, mainot tehnoloģiskos procesus, kā arī iesniedzot pieteikumu pieslēguma jaudas samazināšanai, klienti var samazināt kopējās izmaksas par elektroenerģiju.

Ar aicinājumu izvērtēt savos objektos esošo elektrotīkla pieslēguma jaudu un nepieciešamības gadījumā to samazināt “Sadales tīkls” vēršas pie klientiem no 2016.gada. Arī patlaban uzņēmums turpina sniegt konsultācijas klientiem, regulāri tikties ar uzņēmumiem, organizācijām un pašvaldībām, lai skaidrotu par jaunā obligātā iepirkumu komponentes (OIK) finansēšanas modeļa ietekmi uz kopējām izmaksām par elektroenerģiju un iespējām izmaksas samazināt, norādīja “Sadales tīkla” pārstāve Tatjana Smirnova.

Par OIK izmaiņām mājsaimniecību klientus atbilstoši elektroenerģijas tirgus darbības modelim informēja elektroenerģijas tirgotāji, savukārt “Sadales tīkls” informāciju par gaidāmajām izmaiņām un aicinājumu izvērtēt elektrotīkla pieslēguma jaudas izmantošanas efektivitāti nosūtīja tiem juridiskajiem klientiem, kuru informēšanu neveic elektroenerģijas tirgotāji.

Smirnova atzīmēja, ka uzņēmuma speciālisti turpina sniegt individuālas konsultācijas uzņēmumiem, pašvaldībām un organizācijām, kā arī iepriekš tikās ar Zemkopības ministriju, Lauksaimnieku Organizāciju sadarbības padomi, Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociāciju, Lielo pilsētu asociāciju, Latvijas Pašvaldību savienību, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centru, namu apsaimniekotājiem un citām ieinteresētajām pusēm.

Līdzsvarotā sadales sistēmas pakalpojumu tarifu struktūra stājās spēkā 2016.gada 1.augustā, bet, lai klienti būtu droši un pārliecināti par savam pieslēgumam faktiski nepieciešamo elektrotīkla pieslēguma jaudu, “Sadales tīkls” līdz 2017.gada 31.jūlijam nodrošināja klientiem iespēju samazināto elektrotīkla pieslēguma jaudu bez maksas atjaunot sākotnējā apjomā. Tas ļāva klientiem gada garumā izvērtēt elektroenerģijas patēriņu un elektrības lietošanas paradumus, veikt aprēķinus, pārskatīt elektroiekārtu darbības laikus, kā arī mainīt ražošanas procesus, lai atrastu efektīvāko risinājumu.

Smirnova teica, ka gada laikā šādu iespēju izmantoja 1473 objektu īpašnieki, no kuriem 40 ir lauksaimniecības objektu īpašnieki, kas apliecina to, ka arī samazinot elektrotīkla pieslēguma jaudu, lauksaimnieki var pilnvērtīgi turpināt savu darbu.

Efektīvai elektrotīkla pieslēguma jaudas izmantošanai “Sadales tīkls” klientiem iesaka izvērtēt faktiski nepieciešamo elektrotīkla pieslēguma jaudu un atteikties no neizmantotās. Proti, “Sadales tīkla” dati liecina, ka klientiem joprojām ir iespēja samazināt savos pieslēgumos esošo elektrotīkla pieslēguma jaudu, jo klientu objektos faktiskais elektroenerģijas patēriņš neatbilst tam, kāds atbilstoši pieprasītajai jaudai ir maksimāli iespējamais.

Pievienot komentāru

Komentāri (17)

 1. Nekādas skaidrības ar latve ergo ,,tik filozofē

 2. Vecais(Старый) Atbildēt

  Kāds sakars OIK ar pieslēguma JAUDU?Kas un KAD ierobežos MONOPOLA”Sadales tīkli”tarifu”apetīti”?Nas nav bizness,bet VALSTS STIMULĒTĀ LAUPĪŠANA un moinopola visatļautība,kad elektroenerģijas cena-5eirocenti/KWH,aizejot līdz patērētājam TRĪSREIZ(15-16eirocenti/KWH)sadārdzinās(pagājušogad),šogad-vēl vairāk?Kāpēc par OIK,kas faktiski IR NODOKLIS,tiek aprēķināts PVN?

 3. Vecais(Старый) Atbildēt

  Kāds sakars OIK ar pieslēguma jaudu?Kā tur ir ar MONOPOLA-sadales tīklu “apetītes”samazināšanu???,nu nav man-patērētajam-īespēja izvēlēties CITU piegādātāju.Ja pagājušgad Latvijas”lētā”elektroenerģija(5eirocenti/KWH),atnākusi līdz manai naktslampiņai KĻUVA TRĪSREIZ (15-16 eirocenti/KWH),tagad…bail skatīties…Tas nu gan nav”veiksmes stāsts”!

 4. Vai tad šķēles un tamlīdzīgie beidzot nav pietiekoši atrijušies mūsu sviedrus un asaras? Tam oikam taču bija jau jāizbeidzas! Nevienā valstī tāda tautas slaukšana nepastāv. Kāpēc mēs neejam ielās ar protestu? Kur mūsu Tālavas Taurētāji? Kur mūsu Lāčplēši un Spīdolas? Šie, pie varas un teikšanas (lasi: pilnās siles) tikušie susāņini naivo Laimdotu ved tādā purva akacī, ka pēc dažiem desmitiem gadu pasaulē neviens vairs neatcerēsies ne Latviju, ne latviešus. Skumji, ka dažu aprobežotība un citu netīrās roķeles panāks savu.

  • Tālavas Taurētājs Atbildēt

   vispirms ievēliet ar vairāk par 5% tos Lāčplēšus un Spīdolas,
   un tad uzstādiet prasības !
   Visus sūdus, pamatā, taisa neLāčplēši un neSpīdolas,
   par kuriem tu te noklusē !
   Tevis dēļ Lāčplēši un Spīdolas spiesti vilkties astē izlaupītājiem !

   • Tev līdz Tālavas Taurētājam ir Ļoooti tālu! Ja nevari izteikt ko konstruktīvu, bez tukšiem apvainojumiem, izmanto iespēju nerakstīt vispār!

 5. Streiku pieteikt un nemaksāt elektrības rēķinus Atbildēt

  Vadi pa kuriem pienāk elektrība zelta vērtē. Gaisa vadu līniju izveidoju pats maksāja dārgi tūkstošos projekts. Bet tas viss ir sīkims salīdzinot ar eletrības esošo cenu šķēle laikam man piegādā pa taisno no vēja ğeneratora. Ieteiktu nevienam nemaksāt par elektrību pieteikt streiku lai slēdz nost tak padomās tie dauņi ko savārījuši alkātībā zogot.

 6. neesiet muļķi, neatsakieties no 3 fāzēm, kas jums nodrošina normālu dzīvi ,komfortu un uzņēmējdarbību. Pieslēgt atpakaļ jums izmaksās tūkstošus, tā ir smalki izstrādāta sistēma likumīgai apzagšanai.Rēķinā mazāk par 1/3 sastāda tīrā maksa par elektrību, vairāk par 2/3 ir valsts likumīgi izstrādāta shēma -rekets tautas apzagšanai, kā tautā saka: bandītu maksājumi kā 90-tajos gados.

  • …valsC iekārta pie mums lepni saucas – demokrātija… patiesībā tā saucas – organizētā noziedzība… tas ir tas pats bandītu kolektīvs, kas no krimināli sodāmajiem plavna pārgāja valsts vadīšanā… abet pasaki – kā var kaut kas tāds notikt regulāri un bez sekām… manC domāt, ka daudziem drīz nāksies atbildēt… un valsC pārvalde nav nekāC SIA, kas ne par ko neatbild… noziegumiem pret tautu nav noilguma…

  • Kopš 90.gadiem NEKAS nav MAINĪJIES, tikai bija mazliet pieklusis !

 7. Tas ļoti labi parāda dzīves līmeni. Varturi, mostieties!

 8. ”“Sadales tīkla” pārstāvji uzsvēra, ka, izvērtējot savu elektroenerģijas patēriņu, elektroiekārtu darbību, mainot tehnoloģiskos procesus, kā arī iesniedzot pieteikumu pieslēguma jaudas samazināšanai, klienti var samazināt kopējās izmaksas par elektroenerģiju.”
  ————————————————————————————————–
  😀 Da nu , beidzat ! Kā var samazināt izmaksas tam , kas nemitīgi aug un arī apaug ar dažāda veida papildus maksājumu pozīcijām ? Varbūt uz īsu laiku ir iespējams samazināt izmaksas , bet5 noteikti ne ilgstoši …

 9. Atsakies vai nē no trīs fāzēm oik tāpat jāmaksā,drusku mazāk ir gan.Nelietosi elektrību,bet par oik vienalga maksāsi.Stulbā valsts valdība.

  • Laikam esi pagājušā gadsimta produkts, kad elektroapgāde bija valsts mēroga stratēģisks jautājums ar jaudas rezervēm u.t.t. Tagad tas ir tikai bizness, kur tiek mazinātas izmaksas un meklēts kā vairāk nopelnīt, dažiem nopelnīt. Turpmāk būs tikai sliktāk…

 10. Cerams, ka tagad Latvenergo, lai ierīkotu jaunu pieslēgumu vairs neliks rekonstruēt par ntajiem tūkstošiem veco vai būvēt jaunu pārvades līniju, pamatojoties uz it kā jaudas trūkumu:)

 11. jau pagājušajā gadā atteicāmies no 3 fāzēm, bet šogad oik sadārdzinājums vienalga. Nevajag atrunāties. Kāda loģika par 0 patēriņu aprēķināt oik?

Draugiem Facebook Twitter Google+