×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.8°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
15. novembris, 2014
Drukāt

Saakašvili atbalstītāji piedalās mītiņā Tbilisi

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Tūkstošiem bijušā Gruzijas prezidenta Mihaila Saakašvili atbalstītāju sestdien pulcējās mītiņā valsts galvaspilsētā Tbilisi, apsūdzot pašreizējo valdību promaskaviskā politikā.

Pēc policijas vērtējuma, mītiņā Tbilisi centrā piedalījās līdz 5000 cilvēku, organizatori paziņoja, ka dalībnieku skaits bijis 20 tūkstoši, savukārt aģentūra AFP vēsta par 30 tūkstošiem dalībnieku.

Mītiņu rīkoja Saakašvili partija “Vienotā nacionālā kustība”, un Saakašvili, kuru Gruzija ir izsludinājusi starptautiskā meklēšanā saistībā ar vairākām krimināllietām, mītiņa dalībniekus uzrunāja ar videozvana starpniecību no Ukrainas galvaspilsētas Kijevas.

“Parādīsim Gruzijas valdībai, ka nācija ir vienota pret nopietnajiem draudiem tās drošībai, tās nākotnei,” viņš sacīja.

“No vienas puses, ir Gruzija, kuras skats vērsts uz Eiropu, bet no otras puses – Gruzija, kas saskaņo visus savus soļus ar Krieviju,” teica Saakašvili.

2012.gada oktobrī  Saakašvili partiju parlamenta vēlēšanās uzvarēja miljardiera Bidzinas Ivanišvili koalīcija “Gruzīnu sapnis”. Pēc Ivanišvili kļūšanas par premjeru tika aizturētas un apsūdzētas vairākas Saakašvili valdības augsta ranga amatpersonas.

Pērn novembrī beidzās arī Saakašvili otrais prezidenta amata termiņš. Saakašvili pašlaik Gruzijā neuzturas. Viņš ir lektors Bostonas Tufca Universitātē ASV.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+