×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
11. novembris, 2012
Drukāt

Tūkstošiem Sīrijas kurdu bēg pāri Turcijas robežai

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Tūkstošiem Sīrijas kurdu bēguši pāri Turcijas robežai, glābjoties no Sīrijas armijas uzbrukuma stratēģiski svarīgajai Rāselainas pilsētai.

Sirmgalvji, sievietes un bērni pametuši mājas lielā steigā, vien ar to, kas mugurā. Bēgļi ar pateicību un aizkustinājumu atzīst, ka turku karavīri viņiem atvēruši robežas un vietējie Turcijas kurdi palīdzējuši, kā vien varējuši.

Kā liecinājusi kāda bēgle, daudzi vīrieši palikuši pilsētā, lai pieskatītu mājas un, cik iespējams, palīdzētu nemierniekiem. No vietas, kur bēgļiem dots patvērums, tālumā pretējā kalna nogāzē saskatāma Rāselaina, un sestdienas naktī no turienes bija dzirdami artilērijas dārdi.

Pēdējās diennakts laikā vien Sīriju pametuši kopskaitā vairāk nekā 11 000 cilvēki. 9000 no viņiem ieradušies Turcijā, bēgot no armijas un nemiernieku sadursmēm Hasakehas provincē valsts ziemeļaustrumos.

ANO brīdinājusi, ka Sīrijas bēgļu skaits šai reģionā var sasniegt 700 000, savukārt pašā Sīrijā nākamgad palīdzība var izrādīties nepieciešama vairāk nekā četriem miljoniem cilvēku. Turcija uzņēmusies milzīgu nastu – pieskaitot jaunāko bēgļu vilni, reģistrēto bēgļu kopskaits valstī pārsniedz 120 000.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+