×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.6°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
4. augusts, 2015
Drukāt

Tūkstotis protestētāju pret 250 bēgļiem; ieradušies arī no Lietuvas, Igaunijas un Ukraiņu kongresa (40)

Foto- Timurs SubhankulovsFoto- Timurs Subhankulovs

Protesta akcija 4.augustā

Otrdienas pievakarē pie Ministru kabineta ēkas pulcējušies ap 1000 cilvēku, lai organizācijas “Tēvijas sargs” rīkotajā akcijā paustu protestu pret valdības nodomu uzņemt 250 bēgļus. Viņi skandināja dažādu saukļus un turēja plakātus ar uzrakstiem “Uzņemšana nav risinājums, bet eskalācija!”, “Nē latviešu tautas genocīdam!”, “Pieprasām referendumu par nelegālo imigrantu uzņemšanu”.

Daudziem cilvēkiem rokās bija Latvijas karogi, ieradušies bija arī pārstāvji no Lietuvas un Igaunijas nacionālistu organizācijām, kā arī Ukraiņu kongresa. Ar provokatīvākiem plakātiem bija ieradušies arī antiglobālisti, bet pasākuma organizatori lūdza viņus tos novākt. Antiglobālisti piekāpās tikai pēc policijas iesaistīšanās.

“Mūsu argumenti dalāmi vairākās grupās. Pirmkārt, ņemot vērā padomju laikā iebraukušos imigrantus, Latvijā jau tagad pamatnācijas īpatsvars ir zemākais Eiropā. Otrkārt, plānots uzņemt cilvēkus ar radikāli citu mentalitāti, kultūru un reliģisko piederību. Rietumeiropas pieredze parāda, ka viņi neintegrējas, bet veido pamatnācijai naidīgas, graujošas kopienas. Turklāt nav iespējams izkontrolēt, kas ir šie cilvēki, vai viņu vidū nav ar terorismu vai organizēto noziedzību saistīti cilvēki. Treškārt, statistika apliecina, ka imigrācijas rezultātā kāpj noziedzības līmenis. Piemēram, Itālijā imigranti ir 7% no iedzīvotāju kopskaita, bet veic 40% izvarošanas noziegumu. Norvēģijā, Oslo, visi 100% izvarošanas noziegumu ir uz imigrantu rēķina,” protesta iemeslus uzskaitīja pasākuma organizators – biedrības “Tēvijas sargs” pārstāvis Jānis Sils.

Liberāli noskaņoti cilvēki sociālajos tīklos jau pirms pasākuma sākuma to bija nodēvējuši par “rasistu saietu”. J. Sils kategoriski noraida šādu apzīmējumu: “Rasisti ienīst citus viņu ādas krāsas dēļ. Mēs nevienu neienīstam, mēs vienkārši mīlam savu zemi!”. Citi akcijas dalībnieki pauda bažas, ka pirmajiem 250 bēgļiem varētu sekot daudz plasākas imigrantu masas.

Atbalstu akcijai iepriekš bija izteikusi arī partija “Nacionālā apvienība”, izpelnoties koalīcijas partneru pārmetumus. Pasākuma dalībnieku vidū vija vairāki “NA” pārstāvji, tostarop arī Saeimas deputāti Imants Parādnieks, Aleksandrs Kiršteins, Jānis Dombrava. Kārlis Krēsliņš un Rihards Kols, kurš dēļ savas nostājas bēgļu jautājumā zaudējis ministru prezidentes parlamentārā sekretāra amatu. Protestu atbalstīja arī Latvijas Nacionālo partizānu apvienība, Latvijas Nacionālo karavīru biedrība, Rīgas Politiski represēto biedrība, Latvijas Ordeņu brālība, vīru kopa “Vilki”, folkloras kopa “Vilkači” un citas organizācijas.

Pievienot komentāru

Komentāri (40)

 1. Imigrantu pietiek!

 2. ja visi domātu tāpat kā tu, mēs vēl joprojām dzīvotu pēeseresā!!!

 3. TAS IR LABI, ka vismaz ir cilvēki, kuri var iziet ielās un kaut ko darīt Latvijas labā, tu Skatos un domāju… Man liekas, ka tu vispār NEKO NEDOMĀ…Ar tādiem domātajiem ka tu, Latvija jau sen būtu pilna migrantu ar melnu ādas krāsu un pats būtu spiests laisties no viņiem, ko kājas nes! Tad tu redzētu, kur bebri ziemo…

 4. mes nevaram dot viniem to ko vini gaida, vini mus ienidis, un rezultata bus ieksejs ienaidnieks –
  nezeligs, kam visi parādā.

 5. Protestēt jau var, bet vai valdība un ,,omīte,, to ņems vērā? Šīs metodes ir neefektīvas un jāsāk būs ar ko radikālāku, lai tad ieklausās tautas balsī.
  Nekad neatbalstīšu salīdzinājumu šos bēgļus ar Latvijas okupāciju bēgļiem. Tās ir divas dažādas situācijas un baltie arī nebēga pie nēģeriem! Āfrika ir plaša un lai meklē patvērumu tur!

 6. Domāju ka nekas nelīdzēs eu dos naudu-un kā paši zinat,te to mīl,it īpaši tur augšā:)Taka viss notiks,bus mums-visadas krāsas un nacionalitātes cilvēku drīz ka biezs…..pieaugs kriminogēnā situācija…paaugstināsies terorisma draudi,un vis parejais…..Godīgi pateikšu nevajadzēja līst europa,tagad ja vis šis turpīnāsies -būs beigu sākums……atvainojiet liekas ka mēs esam nopirkti.Un noteikumus dikte ne vis seit sedosie gudrie,bet jau europa……kā saka ,kā liks ta daris:)D

 7. Kāpēc Jūsu laikraksts klusē par L.Grantiņa necilvēcīgo spīdzināšanu pēc brutālās apcietināšanas š.g. 23. jūlijā, kuru pastrādāja Latvijas Drošības policijas nelieši?

 8. Nacionāļi nākamajā Saeimā iegūs vairākumu – vjetnamieši no Krievijas robežas, āfrināni no Eiropas, cik tad ilgi var? Vienotība – ATĀ.

 9. Nevis pret bēgļiem, bet nelegālajiem imigrantiem. Eiropas dokumentos nav vārda “bēgļi”.

  • Cik es saprotu, tur ir tāda juridiska nianse, ka, kamēr tie cilvēki mēģina iekļūt Eiropā, tos dēvē par nelegāliem imigrantiem. Savukārt, nonākuši Eiropā, viņi jau var tikt atzīti par bēgļiem. Līdzīgi kā, otrā pasaules kara beigās daudziem latviešiem bēgot uz Zviedriju, nācās papriekš nelegāli šķērsot Baltijas jūru un tad Zviedrija tos atzina par bēgļiem un sniedza palīdzību.

 10. Cik tad īsti to protestētāju bija? “Daži simti” vai “tūkstotis”? Pārskatot fotogrāfijas, var secināt, ka daži plakāti ir gluži vienkārši histēriski, piemēram “stop genocide against white nations” vai “nē! latviešu tautas genocīdam”. Tie atgādina Ždanokas un domubiedru savulaik piesaukto “aparteīdu” un liecina, ka plakātu autoriem nav ne jausmas, kas ir genocīds.

 11. Ja Valdības pārstāvji – tādi kā Straujuma, Rinkēvičš, Kozlovskis un pārējie Vienotības liberasti nodarbojas ar valsts nodevību tad tie ir jāpatriec no valdības kopā ar visiem pārējiem, kas atbalsta nelegālo imigrantu ievešanu Latvijā. Ja ši seima nespēj aizstāvēt Latvijas valsti un tās pilsoņus tad tā ar steigu jātlaiž un jāievēlē jauna ar stingru mugurkaulu kas spēj paust Latvijas pilsoņu intereses un tās aizstāvēt. Tāpat nav nekā noželojamka par Vairu Feibergu(Kanāda pilsoni) kas nodevīgi Latvijas patriotus lamā par rasistiem.

 12. TIEŠI TĀPĒC, KA VALDĪBA ATĻAUJAS NU JAU AR SABIEDRĪBU NEPĀRRUNĀTAS ar migrantiem SAISTīTAS LIETAS, MUMS VIENĪGI VAR LĪDZĒT REFERENDUMS, KO VALDĪBA NEGRIB PIELAIST!!! ŠIS JAUTĀJUMS BIJA JĀIZRUNĀ AR TAUTU!!! BIJA TAS JĀDARA!?! GALU GALĀ MUMS BŪS AR VIŅIEM DIENDIENĀ JĀSATIEKAS UN BAILĒS PAR SAVU UN ĢIMENES LOCEKĻU DZĪVĪBĀM JĀDZĪVO LĪDZAS AR ŠIEM IEKLĪDEŅIEM… STRAUJUMA JAU SEN ZINĀJA, KA LATVIJAI BŪS JĀUZŅEM ŠIE LAIMES MEKLĒTĀJI (TAUPĪJA NAUDU PAŅEMTO NO SKOLOTĀJU, MEDIĶU UN VESELĪBAS APRŪPEI DOMĀTIEM NEIZSNIEGTIEM LĪDZEKĻIEM!??) AR DEVĪZI, KA NAUDAS NAV… BET VIŅIEM NAUDA BŪS: 256 eiro pieaugušajam un 76 eiro vienam bērnam… MUMS PAT PENSIJAS DAUDZIEM TĀDAS NAV, KUR NU VĒL MŪSU BĒRNIEM, kuri saņem izsmiekla vērtu summu… REFERENDUMS IR VIENĪGAIS GLĀBIŅŠ, LAI SAKĀRTOTU VALSTI UN TAD UZŅEMTU KAUT KĀDUS BĒGĻUS NO TIK DRAUSMĪGI LIELA KONTINENTA KĀ ĀFRIKA!!! TAS IR NONSENSS, KO ATĻAUJAS LATVIJAS VALDĪBA!!! REFERENDUMU UN TIKAI REFERENDUMU!!! KUR IR NA UN NO?????????? LŪDZU STRĀDĀJIET, KAMĒR NAV PAR VĒLU!!! NODEVUŠI MŪS IR ARĪ ES DEPUTĀTI NEKO NEBRĪDINOT UN NEROSINOT REFERENDUMU!!! BRISELĒ JAU NOTEIKTI SEN ZINĀJA PAR BĒGĻIEM, KURU DRAUD IZNĪCINĀT LATVIJU!!! VAI TIEŠĀM BŪS ARĪ MUMS JĀBRAUC PROM????????????????????????????????

 13. No ukrainju?Ukraini driz bus tadi pasi migranti ka melnie kad viniem atvers robezhas lai aizbgt no proamerikaniska nacisma.

 14. NEVAJAG tos nelegalos imigrantus,jo nakotne pasu musu berni cietis.Var jau palidzet Ukrainai,bet neviss tiem melnajiem,tie kuri sedes un edis latvijas nodoklus! Ja es dzivotu lv.noteikti butu aizgajusi uz piketu.Un pati stardaju fabrika,un stradaju zobus sakodusi,jo ta melna indiete mus visulaiku neieredz,kaut gan pati ir iebrauceja.Lai jau brauc baltkrievi,ukraini,tikai NE melnie,vini ir loti BISTAMI!

  • Man tas liekas tīri jauki, ka stārķi pasāks nest latviešu zeltenēm arī pa kādam mulatiņam.

   • Man vēl labāk patiktos, ka tev un taviem mulatiņiem pakaļ ieradīsies kaulainā! Latvija ir latviešu valsts, un tai ir jābūt latviskai!

 15. Paldies mīļotajai partijai Atbildēt

  Mums pietiek ar Āfrikas kamieļiem,strausiem un šakāļiem!

 16. Gatavosim Latvijā kārtējo bēgļu desantvienību Lamanša tuneļa ieņemšanai?

 17. Un tie vājākie,protams ir vairākās valsts uzņēmumu valdēs vienlaicīgi sēdošie partijas patrioti ar dubultajām algām un pārējie miljonāri ar pakāpeniski samazināmu ienākuma nodokli?

 18. Atkāpties vairs nav kur Atbildēt

  Mums pilnībā pietiek jau ar “Vienotības” unikālajiem nodokļu eksperimentiem!

 19. ne jau tikai pret 250 Atbildēt

  Arī pret visiem tiem tūkstošiem, kas nāks pēc tam. Straume tikai pieņemas spēkā.

 20. Tas tikai sākums Atbildēt

  No kurām valstīm vēl uzņemsim pāri palikušos ekonomiskos bēgļus,kad tās sadomās no viņiem atbrīvoties? Lai paātrinātu vēl atlikušo pamatiedzīvotāju bēgšanu no Latvijas? No Maltas,Spānijas vai Turcijas?

 21. Tautas pacietības mērs ir pilns Atbildēt

  Kad vadzis ir pilns tas lūst,māca tautas paruna! Tādēļ pietiek pat ar vēl mazāku skaitu!

 22. Kaut ka neesmu dzirdejis ka tie piketi un citi pasakumu musu tupo saeimu butu interesejusi.
  Labak maksas begliem un brinisies kapec latviesi turpina pamest Latviju.

 23. Referendumu!!!!!

 24. Piekrītu piketatājiem,ka mums LV bēgļi nav vajadzīgi,lai valdība sakārto mūsu vietējiem normālu dzīvi,lai cilvēki beidzot sāk pinvērtīgi dzīvot!!!
  Kas tad Straujumai un pārejiem deputatiem,viniem ir labas algas,savi bisnesi un kas tik vien viņiem nav,bet par tautu uzspaļut,mēs redz palīdzēsim bēgļiem.
  PAR KĀDU NAUDU,PAR NODOKĻU MAKSĀTAJU NAUDU!!
  MĒS NEESAM MIERĀ,KA MŪSU NAUDU ŠADI IZšĶIEŽ!!!

 25. Kāpēc neprotestējas pret krievu imigrantiem, dižie nacionālisti? Bail? Tipiska latvieša daba – kost vājākam, pieglaimoties stiprākam, skriet uz nodevēju koncertiem.

 26. vai tie liberāļi, kuri protestētājus par rasistiem sauc gribētu, lai viņu tauta pēc gadiem 20 pārvēršas par melnādainu tautu? Neviens necīnās pret cittautiešiem vai citu ādas krāsu, neviens jau necīnas pret citu rasu, bet mēs dzīvojam savā zemē, savā valstī un mēs esam tādi, kādi esam piedzimuši. kāpēc būtu jāļauj savai tautai un baltai rasai vispār izzūst no zemes virsas? Es neeju Āfrikā ne ievest savas tradīcijas ne pieprasīt kaut kādas privilēģijas. Neredzu iemeslu, kāpēc mums tagad jāļauj citiem nākt un iekundzēties šeit. manuprāt bēgļi ir cilvēki, kuri bēg no kara, vardarbības un bada, tie, kuri nespēj pret to cīnīties, tātad tie ir bērni, sievietes, veci cilvēki, kuriem nav pa spēkam cīnīties un pretoties kara sekam. Bet paskatāties uz tiem bēgļiem, kurus sūta uz Eiropas valstīm- tie pārsvara ir jauni, spēcīgie vīrieši, kuriem būtu sava dzimtenē jācīnās par labāko nākotni, jāstrādā un jārūpējas par savam ģimenēm, jāveido savā valstī labāka dzīve un nākotne. Viņi nenāk pie mums strādāt un nemeklē šeit payvērumu, viņi nāk šeit meklēt vieglāko dzīvi, jo te var nestrādājot saņemt pabalstus, dzīvot cepuri kuldams, neko nedarot un ja apnīk, ceļot tālāk nākamā valstī.

 27. Man liekas, ka mūsu valstī var iziet demonstrācijās visi, bet tik un tā , nekas nemainīsies , neviens neuzklausīs tavu teikto. Valdība pieņem lēmumus, kā viņai ir izdevīgi.

Draugiem Facebook Twitter Google+