Kultūra
Latvijā

Tukumā apskatāms zvērudārzs… no salmiem2

Publicitātes foto

Tukuma Salmu muzejā atklāta jauna tematiska kolekcija “Pasaules dzīvnieki”, liecina informācija mājaslapā www.tukums.lv.

Šo kolekciju varētu pielīdzināt nelielam zooloģiskajam dārzam. Kolekcijā ir atveidoti dzīvnieki no visas pasaules, piemēram, pingvīni, degunradzis, lauva, žirafe, baltais lācis, leopards, mērkaķi, nav aizmirsti arī Latvijas dzīvnieki, kā alnis, briedis, mežacūka un citi, stāsta muzeja pārstāve māksliniece Kristīne Zihmane-Rītiņa. Jauno kolekciju veido vairāk kā 25 dzīvnieki, kas papildinājuši līdzšinējo kolekciju.

Šī tēma ir liels izaicinājums māksliniekiem, ļoti interesanta lieliem un maziem apmeklētājiem, saka māksliniece. Portālam LA.lv viņa sacīja, ka ir ļoti sarežģīti atveidot dzīvniekus iespējami tuvu oriģinālajam izskatam, tomēr tieši to viņi Salmu muzejā cenšas darīt, vien samazinot izmērā, jo izstādes izvietotas iekštelpās, kur visiem dzīvniekiem dabiskā lielumā nepietiktu vietas.

Kristīne Zihmane-Rītiņa arī sacīja, ka pēdējos gados ļoti sarežģīti atrast darbam piemērotus materiālus, jo, novācot labību, salmi lielākoties sakapāti paliek uz lauka.

Salmu muzejs ir vienīgais šāda veida muzejs Latvijā. Tajā ir apskatāmas vairākas tematiskas kolekcijas un skulptūras, kuru skaits šobrīd ir tuvu 400 eksponātu. Kā pamatmateriāls skulptūru veidošanai tiek izmantots siens un salmi.

LA.lv