Mobilā versija
-3.4°C
Antons, Antis, Antonijs
Trešdiena, 18. janvāris, 2017
6. aprīlis, 2014
Drukāt

Tukumā apskatāms zvērudārzs… no salmiem (2)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Tukuma Salmu muzejā atklāta jauna tematiska kolekcija “Pasaules dzīvnieki”, liecina informācija mājaslapā www.tukums.lv.

Šo kolekciju varētu pielīdzināt nelielam zooloģiskajam dārzam. Kolekcijā ir atveidoti dzīvnieki no visas pasaules, piemēram, pingvīni, degunradzis, lauva, žirafe, baltais lācis, leopards, mērkaķi, nav aizmirsti arī Latvijas dzīvnieki, kā alnis, briedis, mežacūka un citi, stāsta muzeja pārstāve māksliniece Kristīne Zihmane-Rītiņa. Jauno kolekciju veido vairāk kā 25 dzīvnieki, kas papildinājuši līdzšinējo kolekciju.

Šī tēma ir liels izaicinājums māksliniekiem, ļoti interesanta lieliem un maziem apmeklētājiem, saka māksliniece. Portālam LA.lv viņa sacīja, ka ir ļoti sarežģīti atveidot dzīvniekus iespējami tuvu oriģinālajam izskatam, tomēr tieši to viņi Salmu muzejā cenšas darīt, vien samazinot izmērā, jo izstādes izvietotas iekštelpās, kur visiem dzīvniekiem dabiskā lielumā nepietiktu vietas.

Kristīne Zihmane-Rītiņa arī sacīja, ka pēdējos gados ļoti sarežģīti atrast darbam piemērotus materiālus, jo, novācot labību, salmi lielākoties sakapāti paliek uz lauka.

Salmu muzejs ir vienīgais šāda veida muzejs Latvijā. Tajā ir apskatāmas vairākas tematiskas kolekcijas un skulptūras, kuru skaits šobrīd ir tuvu 400 eksponātu. Kā pamatmateriāls skulptūru veidošanai tiek izmantots siens un salmi.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Kurā vietā Tukumā tāds muzejs atrodas?

"KZ" jaunā rakstu ciklā apceļos Latvijas bibliotēkas. Pirmā pietura - Pelči2017. gadā "Kultūrzīmes" sāk jaunu rakstu sēriju "Kultūrzīmju literatūras klubs", kuras gaitā plānojam viesoties gan lielās, gan mazās novadu un arī galvaspilsētas bibliotēkās, iepazīstoties ar to darbu, lasītāju interesēm un analizējot kopējo valsts politiku bibliotēku jomā. No savas puses uz bibliotēku arvien centīsimies paņemt līdzi kādu autoru, kam svaigi iznākusi grāmata.
Draugiem Facebook Twitter Google+