×
Mobilā versija
Brīdinājums -5.0°C
Eleonora, Ariadne
Trešdiena, 21. februāris, 2018
3. novembris, 2017
Drukāt

Tukumā kanalizācijas sistēmā noplūst 2,5 tonnas saldā krējuma (4)

Foto: LETAFoto: LETA

AS "Tukuma piens" ražotne.

No uzņēmuma AS “Tukuma piens” Tukuma pilsētas kanalizācijas sistēmā noplūdušas 2,5 tonnas saldā krējuma, aģentūrai LETA pastāstīja uzņēmuma pārstāvis Armands Artihovičs.

Viņš skaidroja, ka negadījums noticis pagājušajā naktī. To, visticamāk, izraisīja kāda darbinieka vai darbinieku cilvēciska neuzmanība, nepareizi saslēdzot saldā krējuma ražošanas līnijas vārstus.

Uzņēmumā notiek iekšēja izmeklēšana par notikušo.

Artihovičs atzīmēja, ka patlaban vēl nav aplēsti iespējamie zaudējumi, taču esot skaidrs, ka tie būšot samērā lieli, jo tos veidos ne tikai 2,5 tonnas kanalizācijā aizplūdušais saldais krējums, bet arī darbs, kas nepieciešams, lai likvidētu radušās sekas gan uzņēmumā, gan Tukuma ūdens attīrīšanas iekārtās.

“Tukuma piena” pārstāvis norādīja, ka uzņēmums apsver iespēju tuvākā nākotnē ieviest kādu aizsardzības un uzraudzības sistēmu, lai nepieļautu šādu situāciju atkārtošanos.

Pašlaik SIA “Tukuma ūdens” attīrīšanas iekārtas tiek galā ar situāciju, dūņas ir dzīvas, taču rezervuārā izveidojusies putojošu taukvielu kārta, aģentūrai LETA pastāstīja Valsts vides dienesta (VVD) Ventspils reģionālās vides pārvaldes direktore Inguna Pļaviņa. Tāpat nav konstatēts piesārņojums Šlokenbekas dzirnavezerā.

“Tukuma ūdens” pārstāvis ir informēts, ka gadījumā, ja būs nepieciešams, iespējams nodrošināt speciālu ierīci ūdens atbrīvošanai no tauku slāņa, skaidroja Pļaviņa, piebilstot, ka dienests brīvdienās uzraudzīs situāciju.

Arī “Tukuma ūdens” pārstāvis aģentūrai LETA apliecināja, ka situācija attīrīšanas iekārtās tiek kontrolēta un piebilda, ka kritiskākais brīdis bijis no rīta.

VVD pret AS “Tukuma piens” sācis administratīvo lietvedību. “Tā ir neuzmanība vai paviršība,” situāciju komentēja VVD pārstāve.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. saldais krējums 35% Atbildēt

    Tagad gaidam cenu augšupeju saldajam krējumam.

  2. Tad jau nav brīnums, ka Latvijā sviests maksā virs 2 EUR.

  3. tāda nelaime…:(((!

Draugiem Facebook Twitter Google+