Mobilā versija
+2.9°C
Niklāvs, Nikola, Nikolajs, Niks
Otrdiena, 6. decembris, 2016
16. oktobris, 2014
Drukāt

Tukuma luterāņu baznīcai restaurēs logus un durvis

Foto: lelb.lvFoto: lelb.lv

Tukumā par Eiropas Savienības struktūrfondu finansējumu restaurēs evaņģēliski luteriskās baznīcas logus un durvis – 50 000 eiro piesaistīti no Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF), savukārt 17 000 eiro ir projekta īstenotāja finansējums, aģentūru BNS informēja Tukuma evaņģēliski luteriskās baznīcas atjaunošanas fonda vadītājs Mārcis Zeiferts.

Projekta gaitā tiks restaurētas Tukuma evaņģēliski luteriskās baznīcas kultūras mantojuma materiālās vērtības – 13 vēsturiskie koka logi un to metālkalumi, kas saglabājušies no 1828.-1859. gada, četras koka durvis un to metālkalumi – no 1859. gada, kā arī ieeja pa vienām durvīm tiks pielāgota cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.

Projekts radīs labvēlīgākus priekšnoteikumus efektīvākai baznīcas sociālekonomiskā potenciāla izmantošanai publiski nozīmīgām funkciju veikšanai – dievkalpojumiem, akadēmiskās mūzikas koncertiem un citiem kultūras pasākumiem, kā arī kultūras tūrisma attīstībai reģionā un sociālo atbalsta funkciju veikšanai dažādām mērķgrupām.

Restaurācija norisināsies līdz 2015. gada otrajam ceturksnim. Projekta kopējās attiecināmās izmaksas ir 67 311 eiro, no kuriem ERAF finansējums ir 50 000, projekta īstenotāja līdzfinansējums 17 311 eiro.

Patlaban projekta īstenotājs par Tukuma evaņģēliski luteriskās baznīcas logu un durvju restaurāciju ir izsludinājis tirgus izpēti.

Tukuma evaņģēliski luteriskā baznīcas būvniecība sākta 17. gadsimta vidū un pabeigta 1687. gadā. Lielākas pārbūves un remonti veikti 18. un 19. gadsimtā, klasicismam raksturīgo baznīcas interjeru saglabājot līdz mūsdienām.

Pievienot komentāru

Oņegins ar dzīves pieredzes čemodānu. Saruna ar Aināru Rubiķi un Rēziju KalniņuCeturtdien, 8. decembrī Latvijas Nacionālajā operā pirmizrādi piedzīvos P. Čaikovska opera "Jevgeņijs Oņegins". Pie pults stāsies diriģents Ainārs Rubiķis, režisore ir Rēzija Kalniņa, kurai šī būs debija mūsu operā un kura šajā uzvedumā aicina skatītāju "uz romantiku, ilūzijas un realitātes cīņu".
Draugiem Facebook Twitter Google+