×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
16. septembris, 2015
Drukāt

Tukuma mērs: Skaidri definējot valsts nosacījumus, 700 bēgļi būtiski neietekmētu Latvijas kultūrvidi (16)

Foto-LETAFoto-LETA

Pie Raiņa pieminekļa Esplanādē norisinās pikets, lai atbalstītu bēgļu uzņemšanu Latvijā un solidarizētos ar bēgļiem, kas cenšas nokļūt Eiropā.

Tukuma novada pašvaldībai patlaban nav skaidri zināmi valsts nosacījumi saistībā ar bēgļiem, bet, ja tie būtu definēti, tad 700 bēgļu uzņemšana būtiski neietekmētu Latvijas kultūrvidi, aģentūrai LETA pauda Tukuma novada domes priekšsēdētājs Ēriks Lukmans (“Tukuma pilsētai un novadam”).

Viņš uzsvēra, ka patlaban pašvaldības esot neziņā, kāds ir Latvijas piedāvājums, vai bēgļiem ir tādi paši nosacījumi kā Latvijas iedzīvotājiem, piemēram, mājokļu piešķiršanas jautājumā, bērnudārzu rindu kārtībā un citi.

Nav skaidrs arī finansējums. Vai tiks piešķirts finansējums pašvaldībām un valsts institūcijām, lai būtu iespējams pēc iespējas īsākā laikā integrēt bēgļus? Kāds finansējums paredzēts veselības aprūpei, medicīnai, valodas apguvei? Vai tiks palielināts finansējums iekšējās drošības uzturēšanai, jautāja Lukmans.

“Tukuma novadā jau tagad ir ļoti liels pieprasījums pēc dzīvojamās platības, ko pašvaldība nespēj nodrošināt. Tādēļ ir izveidojušās lielas mājokļu rindas. Vēl joprojām trūkst vietas arī pašvaldības bērnudārzos. Uzņemot bēgļus, kuriem ir piešķirts bēgļa statuss, šīs problēmas saasinātos vēl vairāk,” uzskata Tukuma mērs.

Lukmans uzskata, ka, definējot iepriekš minētos nosacījumus un tos stingri ievērojot, 700 bēgļu uzņemšana būtiski neietekmētu Latvijas etnisko sastāvu, kultūrvidi un citus faktorus.

Pašvaldībā novērots, ka Tukuma novada iedzīvotāju viedoklis bēgļu jautājumā dalās. Ir daļa iedzīvotāju, kuri ir pret bēgļu uzņemšanu, bet ir arī ļoti daudz cilvēku, kuri to atbalsta.

Savukārt bēgļa statusa izvērtēšana un piešķiršana, pēc Tukuma novada domes pārstāvju domām, ir valsts funkcija, kurā pašvaldībai nebūtu jāiesaistās.

Pievienot komentāru

Komentāri (16)

 1. Musu latviewu meitenes un sievas parsvara arzemes dzivo ar begliem parsvara ar kurdiem Tatad musu sivietem nekas jaunts viri nau KO satraukties latviewu meitenes pieraduwas.

 2. To jau latvija gribeja krievi maisija ka daudz krievi latvija bet begli bus labak nebus driz latvija balti berni bet zili in melni pec gadiem 20 musu berni visi paliks par musulmaniem be vardiem

 3. Ja vien neievazās Tukuma rajonā mēri,AIDS vai Ebolas vīrusu un neataicinās uz Latviju visus savus daudzos ģimenes locekļus!

 4. Ir taču skaidrs, ka tie nebūs 700 bēgļi, kad tiks uzsākta ģimeņu apvienošana, tie būs TŪKSTOŠI! Cik var melot!

 5. Tas pikets par atbalstu nelegālajiem migrantiem, spriežot pēc dalībniekiem, faktiski bija otrs praids. Nu ko jēdzīgu var mums pavēstīt mozaīkas vadone un praida dalībnieks Saeimas dzērājs – šoferis Veiko Spolītis?

 6. Nu kā var salīdzināt V.V.Freibergas kundzi, Amerikas Latviešus un apsaukāt par bēgļiem! To vispār neviens nav tiesīgs apstrīdēt, salīdzināt ar miljoniem pūlī, kas tagad ir apsēduši Balto Eiropu! tās Latviešu meitenes, kuras tur plakātu rokās nav nevienu sekundi dzīvojušas Eiropas centrā, kur ir musulmaņu rajoni! Kur, nekur soli nespersi, ka viņi visur priekšā! Šīm Latvietēm par maz, ka pašā Rīgas centrā stāv krievu baznīca?! Ar saviem zelta kupoliem! Tās tautības ir ļoti ticības! Jauni džemi katru dienu metās ceļos un lūdz Allahu! Tie kuri ir par, tie ir akli, kuri nav neko izjutuši! Jūs pat blakus nevienam turkam nēesat stāvējuši/šī! Kur nu vēl visiem viņu kaimiņiem! Nē! Bēgļus Latvijā! Jums būs jāpakļaujas viņiem!

 7. Tukuma mērs Lukmanis tik dumji spriež kā cilvēks bez domāšanas spējām!!! Visiem musulmaņiem ir ļoti lielas ģimenes!? Skaitlis 776 ir jāpareizina minimums ar 4!!! Kas attiecas ivaru graudumu, tad viņš manā skatījumā būtu pirmais kandidāts, kurs varētu palīdzēt bēgļu jautājumā, jo ĻOTI GUDRS CITUS PAMĀCOT!!!

 8. pasakiet man, lauku sievai, ko vispār nozīmē ES? Es domāju-tīri teritoriāli. Ko nozīmē Nato un aizsardzība?ko nozīmē ES robežas? Pāris kontrobandisti gumijas “tupelēs” ik dienu netraucēti transportē musulmaņus no arābijas uz ES.kurš izkontrolēs to brīdi kad neapbruņotie bēgļi kļūs apbruņotie kaujinieki? un vai tad nebūs jau par vēlu? Man izskatās, ka sācies nekontrolējams bardaks, tikai neviens to negrib atzīt, slēpjoties aiz vārda “bēgļi” .

 9. Novietojiet beegljus zu laukiem un liekiet tos pie darba, tad buus labi! Vaacijaa nav pareizi likumi, jo beegljus tur nedriikst iesaistiit darbaa, vispirms jaakaarto lielas nevajadziigas formalitaates. Vaacijaa beeglji gadiem ilgi seezh savaa istabaa un niikst.

 10. Nožēlojami! Rainis ir vienīgais jums zināmais rakstnieks,kurš devās bēgļu gaitās?

 11. Skaidri definējot valsts noteikumus. tikko bija 250, un nu tikai 700 jau gandrīz nedēļu?

 12. Kā Diseldorfas dzelzceļa stacijā pastāsta brīvprātīgais arābu valodas tulks Mousa Sulaimans-“Visur,kur ierodas bēgļi,radikālie islāmisti mēģina pieteikties par brīvprātīgajiem tulkiem un palīgiem,jauniebraukušos cenzdamies pievērst radikālajam islāmam.” Skat.”Nelegālais imigrants vai laipni gaidīts bēglis? Toma Ancīša reportāža no Diseldorfas”,LA,15.septembris 2015. Ja jau islāmisti visur ir Vācijā,kāpēc lai to (vai pat IS kaujinieku) nebūtu arī starp tiem 250 Latvijā “brivprātīgi” uzņemamajiem? Kā lasām šajā rakstā,viņi ierodas pat no Irākas Kurdistānas bez kādas reģistrācijas Eiropā un bez dokumentiem. Un daudzi jau dodas tālāk,pie saviem agrāk atbraukušajiem radiniekiem un tautiešiem,-uz Berlīni,Briseli,Hamburgu,Kopenhāgenu. Pie Latvijā 250 uzņemtajiem neatbrauks neviens pats?

 13. izmitināt kādā angārā uz salmiem, barot ar skābu kāpostu zupu, un no pirmās dienas strādāt kūdras purvā bez bekādiem pabalstiem, ko nopelnis kūdras purvā no tā iztiks. un pēc nedeļas te nebus neviens bēglis

  • Un kaa Tu zini, ka beeglis ir sliktaaks cilveeks nekaa latvietis?

   • ja tas ir kara bēglis Atbildēt

    tad protams strādās un pat nekurnēs, bet tā kā kara bēgļu tur gandriz vai nav, tad ekonomiskie bēgļi jau nu nesstrādās un nedzivos sliktos apstākļos, tiem vajag lielus pabalstus un labus dzives apstākļus.

  • Viņi neēd kāpostus! Viņi nemaz nezin, kas tie tādi ir! Tikai rīsus un vēl kaut kādus svešus mums graudus.
   Esmu bijis Tunisijā, Marokā, Ēģiptē, protams Turcijā. Ziemeļ āfrikas arābi, tie paši Tunisieši, Mūsu ēdnīcā, viņi paņēma salātu bļodiņu, piekrāmēja vārītus, garnīram paredzētus rīsus, tad pielēja pienu un entās karotes cukuru. Lūk ko viņi ēd. Viņiem galvenais ir Rīsi! Kaut kādu pretīgu kariji viņi gāž klāt. Tā ka rīsi brūni, brūni paliek. Kaut kas pretīgs! Viņi kartupeli nav ēduši! Musulmaņi nelieto alkoholu! Un kad laikam gandrīz mēnesi ir Ramadans, tad viņi drīkst ēst un džigi, džigi (tā viņi to sauc), tikai kad tumsa pienāk!

Draugiem Facebook Twitter Google+