Mobilā versija
-3.6°C
Tenis, Dravis
Otrdiena, 17. janvāris, 2017
31. maijs, 2015
Drukāt

Tukuma muzejs veidos virtuālo ekspozīciju

Foto: Tukuma muzejsFoto: Tukuma muzejs

Irlavas kolekcija Tukuma muzejā.

Tukuma novada dome šonedēļ atbalstīja līdzfinansējumu Tukuma Mākslas muzeja iecerei izveidot virtuālo ekspozīciju un oriģinālu izstādi ar 21 105 eiro kopējo finansējumu, aģentūra LETA uzzināja pašvaldībā.

Projekts “Tukuma muzeja mākslas kolekcijai 80 – virtuālā ekspozīcija un oriģinālu izstāde” jau atbalstīts Valsts kultūrkapitāla fonda programmā “Muzeju nozares attīstība un muzejisko priekšmetu iepirkumi”.

Projekta ilgtermiņa mērķis ir popularizēt sabiedrībā muzeju kā laikmetīgu, mūsdienīgu institūciju, ceļot nozares kopējo prestižu, kā arī aktualizēt Tukuma muzeja krājuma nacionālo nozīmīgumu, veicināt izpratni par 20.gadsimta Latvijas mākslas un vēstures problemātiku.

Tāpat saskaņā ar muzeja ieceri projekts sekmēšot Tukuma Mākslas muzeja kolekcijas krājuma izpēti, saglabātību un veicināšot rezultātu pieejamību plašākai sabiedrībai, iekārtojot oriģināldarbu izstādi un radot jaunu, kvalitatīvu muzeja produktu pastāvīgās virtuālās ekspozīcijas formātā.

Kopējais projekta budžets ir 21 105 eiro, no tā Valsts kultūrkapitāla fonda finansējums – 10 000 eiro, Tukuma muzeja ieguldījums 5250 eiro apmērā un domē skatītais Tukuma pašvaldības līdzfinansējums – 5854 eiro, kuru dome nolēma piešķirt no 2015.gada budžeta plānotajiem līdzekļiem projektu līdzfinansēšanai.

Pievienot komentāru

Bērnus mūsu vietā izklaidē amerikāņi. Saruna ar režisoru Ģirtu ŠoliĢirts Šolis uzskata, ka laba literatūra nenoveco, un arī mūsdienu bērniem piedāvā laika pārbaudi izturējušu klasiku. Tāpat viņš balti apskauž Latvijas Nacionālo teātri par izrādi "Šausmu autobuss", kurā netiek ielaisti vecāki, jo Leļļu teātri nereti gadās – vecāki uz izrādi atnāk ar domu, ka tikmēr, kamēr bērns skatās izrādi, pasērfos internetā.
Draugiem Facebook Twitter Google+