×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
17. februāris, 2013
Drukāt

Tukumā norisināsies starptautisks teātra mākslas mazo formu festivāls “Diagnoze-esamība”

foto - stock.xchngfoto - stock.xchng

Augusta beigās Tukumā laikmetīgā kultūras un mākslas festivāla “Pastaigas Tukumā” laikā notiks otrais starptautiskais teātra mākslas mazo formu festivāls “Diagnoze-esamība”.

Kā liecina Latvijas Nacionālā kultūras centra informācija, festivāls “Pastaigas Tukumā” ir radošu ideju apmaiņas pasākumu komplekss, kas ietver sevī dažādu mākslas žanru popularizēšanas iespējas, sniedzot ieguldījumu kultūrizglītībā, kā arī veicina kultūras un mākslas pieredzes apmaiņu vietējā un starptautiskā kontekstā.

Filozofijā pastāv uzskats, ka patiesība rodas tad, kad domāšana sakrīt ar Esamību. Tieši jēga ir tas koncepts, kas raksturo izpratni par Esamības saistību ar cilvēcisko pasauli. Esamība ir aktīvs, radošs spēks, tādēļ festivāls tiek dēvēts par “Diagnoze-esamība”.

Starptautiskais teātra mākslas mazo formu festivāls notiks 30. augustā un 31. augustā. Divas pēcpusdienas Tukuma pilsētas kultūras namā sastapsies atšķirīgi teātra mākslas mazo formu izrāžu žanri, savdabīgi mākslinieki, kuri ar mākslas idejas palīdzību apliecinās tieksmi pēc garīgā līdzsvara nodrošinājuma nepieciešamības.

Mazās formas teātra izrādes uzdevums ir sniegt iespēju izjust teātri kā pārsteigumu, rādot teātra unikālo valodu, kur savienojas seni un visjaunākie spēlēšanas veidi, teātris, kas ir globāls un vienlaikus intīms. Mazo formu izrādes drīkst apšaubīt tradicionālus priekšstatus un noteiktus standartus, parādot teātra daudzveidīgās sadarbības formas, teātru individuālos modeļus, pieņemtās konvencijas, savu teātra valodas sistēmu tām domām un vēstīm, kuru pārraidīt gribēšanas dēļ mazo formu izrāde ir tapusi.

Festivāla laikā izrādes vērtēs un analizēs trīs teātra mākslas eksperti, nominējot katru izrādi ar festivāla diplomu un speciāli veidotu festivāla goda zīmi. Pieteikt izrādi festivālam var līdz 1. maijam, nosūtot DVD ar ierakstītu izrādi, bet līdz jūnijam festivāla rīkotāju komiteja kopā ar teātra ekspertiem no iesūtītajiem darbiem izraudzīsies festivāla dalībniekus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+