×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
26. augusts, 2015
Drukāt

Tukuma novadā neitralizēti 127 sprādzienbīstami priekšmeti (2)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Ilustratīvs foto

Tukuma novadā Zemessardzes 54.Inženiertehniskā bataljona Nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas rotas speciālisti trešdien neitralizējuši 127 sprādzienbīstamus priekšmetus, aģentūra BNS uzzināja Zemessardzē.

Rotas speciālisti, saņemot izsaukumu no Valsts policijas par atrastiem sprādzienbīstamiem priekšmetiem, devās uz Tukuma novada Džūkstes pagastu. Sprādzienbīstamie priekšmeti tika atrasti uz lauka, apstrādājot zemi.

Ierodoties notikuma vietā, Nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas speciālisti konstatēja, ka vairākās bedrēs uz lauka ir redzami dažādi sprādzienbīstami priekšmeti, tostarp rokas granātas, mīnmetēja lādiņi, dažāda kalibra artilērijas lādiņi, kā arī kasešmunīcija.

Kopā tika atrasti 127 sprādzienbīstami priekšmeti. Visi sprādzienbīstamie priekšmeti tika neitralizēti tuvākajā drošajā vietā.

Līdz augusta vidum Zemessardzes 54.Inženiertehniskā bataljona Nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas speciālisti devušies 819 izsaukumos uz dažādām Latvijas vietām un ir iznīcinājuši 4224 atrastus sprādzienbīstamus priekšmetus, kā arī 3491 vieglās strēlnieku munīcijas vienības.

Nacionālie bruņotie spēki lūdz iedzīvotājus būt uzmanīgiem un, atrodot aizdomīgus, iespējams, sprādzienbīstamus priekšmetus, tos neaiztikt. Par tiem jāziņo tuvākajā policijas nodaļā vai pa telefonu 112. Pēc informācijas saņemšanas uz notikuma vietu dosies Nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas speciālisti, kas atrastos priekšmetus neitralizēs.

“La.lv” jau ziņoja, ka aizvadītās nedēļas nogalē Tukuma novadā uz lauka detonēja sprādzienbīstams priekšmets un negadījumā cieta 16 gadus vecs jaunietis. Puisim tika konstatēta krūšukurvja trauma un plaša brūce plaukstas rajonā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Patiešām pārsteidz mūsu militāristu izcilais stulbums. Vismaz ar terminoloģiju vajadzētu būt skaidrībai. Nu nevar lādiņi (charge, zarjad) nogulēt zemē ierakti 70 gadus un vēl būt sprādzienbīstami. Atrastie priekšmeti būs bijuši-ŠĀVIŅI(shot,shell, snarjad), MINMETĒJU MĪNAS. Ja tādi tizleņi mūs sargā, tad patiešām mums var pienākt pī,pī,pī…….

  2. Cik veci bija priekšmeti? Vai nesen ielikti?

Draugiem Facebook Twitter Google+