Kultūra
Kultūrpolitika

Tukuma novada svētkus noslēgs grandiozs deju lieluzvedums “Precību spēles Tukumā”0

Publicitātes foto

No 11. līdz 14.jūlijam Tukums skanēs pilsētas un novada svētkos “Precību spēles Tukumā”, kuru pamatā ir sena tradīcija – Precību tirgus, LA.lv uzzināja novada domē.

“Tirgus 20. gadsimta 30. gados bijis ļoti populārs un pazīstams visā Latvijā, uz kuru devies ikviens – jauns vai vecs, bet brīvs, lai noskatītu sev otro pusi un nākamā gadā varētu dzert kāzas. Tā arī šogad svinēsim – uz Tukumu brauks lauku un citu pilsētu ļaudis, lai satiktos un ieskatītos, izrādītos un dižotos, vai vienkārši – baudītu svētkus,” pauda domes pārstāve Dace Liepiņa-Zusāne.

Svētku pirmās dienas, 11. jūlija, vakarā Durbes pilī būs iespēja iepazīt ne vien izstādi “Mežģīņu šarms un noslēpumi”, kas tapusi ar Francijas institūta Latvijā palīdzību, bet arī ļauties stāstījumam par mežģīnēm vīriešu un sieviešu apģērbā un baudīt franču mūzikas programmu.

Savukārt piektdien, 12.jūlija vakarā pilsētas centrā – Brīvības laukumā notiks svētku atklāšana un zaļumballe kopā ar Ventspils Senioru bigbendu un DJ Lejasmeijeru.

Lielā svētku diena būs sestdiena, 13.jūlijs. Uz Brīvības laukuma skatuves romantisku gaisotni radīs populāri latviešu dueti. To vidū būs Ināra Rudzīte un Ainars Bumbieris, romantiskais “X faktora” duets Signe un Jānis, Jolanta Gulbe un Deniss Paškevičs, kā arī grupa “Menuets”. Lielo nakts balli spēlēs grupa “Vēja runa”.

Pauzera pļavās festivāla gaisotnē skatuvi iesildīs Tukuma sadraudzības pilsētu draugi – mākslinieki no Krasnogorskas (Krievija) un Khoni (Gruzija).

Savukārt vakarā pirms un pēc lielā gājiena muzicēs grupas “Carrnival Youth”, “Otra puse” un Antra Stafecka, Ralfs Eilands ar svētku orķestri un OZOLS ar labākajām hip-hop dziesmām. Pēc koncertiem visus pārsteigs gaismas, ūdens un mūzikas šovs – īpašā 20 kvadrātmetru lielā ūdens baseinā tiks attēlota vizuālā projekcija par Precību spēlēm.

Pauzera pļavās finišēs arī svētku gājiens “Ar auto uz kāzām!”, bet Pils iela atkal pārtaps par Kāzu ielu.

Vecpilsētā tāpat kā iepriekš būs Mākslinieku iela, kurā valdīs Mīlestības harmonija. Te būs izstādes un radošās darbnīcas, alternatīvās modes tērpu skate un Tukuma literātu aktivitātes, kustību teātra “Ideagnosis” performance un koncerti, kafija, kūkas un fotografēšanās.

Svētku sestdienā tiks atklātas divas jaunas izstādes. Stāsts par kino filmēšanu Tukumā būs apskatām Tukuma pilsētas vēstures muzejā “Pils tornis”, savukārt tukumnieki un Tukuma pagastu ļaudis izveidojuši kāzu izstādi “Saulesmeitas precībās”, kurā būs skatāmas apmēram četrdesmit kāzu kleitas gan padomju laikā šūtas un pirktas, gan tās, kas vilktas pagājušā gadā, atklājot rakstītus līgavu un viņu tērpu stāstus.

Pilsētā risināsies amatnieku Smukumlietu tirdziņš, bet pie baznīcas – tradicionālais svētku Ziedu tirgus. Dārzu mīļotājus šajā dienā īpaši ciemos savā daiļdārzā gaidīs arī Dace Lukševica.

Svētku noslēguma diena, 14. jūlijs, iesāksies ar svētku dievkalpojumiem gan luterāņu, gan katoļu un baptistu baznīcā. Pilsētas parkā pa dienu būs programma bērniem kopā ar “Zili brīnumi” un “Smaidu darbnīca”.

Mieru rast un vasaru baudīt ikviens būs aicināts uz rožu kolekciju dārzu “Rozītes” Sēmes pagastā (vien 12 km no Tukuma), kas šajā dienā būs iepazīstams neparastākos veidos, bet pēcpusdienā uz koncertu “Vasaru svinēt…” aicinās Karīna Tatarinova un “Plenēra apvienība” kopā ar īpašo viesi – tukumnieci Maiju Doveiku.

Svētku noslēgums Durbes estrādē gaidāms pašā svētdienas vakarā, plkst. 22, ar lieluzvedumu “Precību spēles Tukumā”. “Tas būs neparasts uzvedums ar vairāk nekā 1100 dejotājiem un dziedātājiem, mūzikas un gaismas projekcijām, kā mazi dziesmu un deju svētki,” pauda Dace Liepiņa-Zusāne.

Lieluzveduma radošo komandu veido Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētku virsvadītāja Zanda Mūrniece un virsdiriģents Romāns Vanags, scenogrāfe Ineta Sipunova, gaismu mākslinieks Mārtiņš Feldmanis, libreta autore Elīna Apsīte un režisors Juris Jonelis. Mūzikas skaņu rakstus izspēlēs tautas mūzikas kapela Katrīnas Dimantas vadībā.

LA.lv
VB
Vija Beinerte
Kultūra
Karš ir neapmierinātu vīriešu rotaļas. Saruna ar Valdi Atālu 5
1 diena
IK
Inga Kaļva-Miņina
Kultūra
Noraujot viltus maskas. Jāņa Bruģa proza
1 diena
LE
LETA
Kultūra
Kur notiks XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki?
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Dabā
Pirmdien daudzviet valstī spēcīgi līs un dārdēs pērkons
8 stundas
IL
Ilze Līvmane
Praktiski
Kāpēc, pirms laika pensionējoties, nedrīkst strādāt, bet īstajā vecumā strādā, cik tik gribi?
7 stundas
VK
Vita Krauja
Kultūra
Teātris ir gaistošs mirklis. Saruna ar aktrisi Elīnu Hanzenu
Intervija 12 stundas
LA
LA.LV
Sports
FOTO: Latviju pārstāvošajiem autosportistiem trīs goda pjedestāli “RallyX Nordic” debijas sacensībās Rīgā
7 stundas
AK
Aija Kaukule
Kultūra
Koncertzāle “Latvija”: jauna ērģeļmūzikas citadele vai Ventspils karaļvalsts greznumlieta?
8 stundas