Latvijā
Novados

“Tukuma piens” samaksājis sodu par saldā krējuma noplūšanu kanalizācijā 16

Foto-REUTERS

“Tukuma piens” ir samaksājis Valsts vides dienesta (VVD) Ventspils reģionālās vides pārvaldes (RVP) uzņēmumam piemēroto soda naudu 1000 eiro apmērā par novembra sākumā pilsētas kanalizācijā noplūdušajām 2,5 tonnām saldā krējuma, aģentūrai LETA sacīja kompānijas mārketinga nodaļas vadītājs Armands Artihovičs.

“Mēs esam šo lēmumu saņēmuši, uzlikto sodu neapstrīdam un sodu esam jau samaksājuši,” teica Artihovičs.

Viņš arī atzina, ka “Tukuma piens” regulāri tiek informēts par šogad notekūdeņos pārsniegto atļauto piesārņojošo vielu kopējā slāpekļa un fosfora koncentrāciju. “Cenšamies strādāt tā, lai visi notekūdeņi, kuri plūst uz attīrīšanas iekārtām būtu normas robežās. Šīs situācijas pilnībā tiks novērstas, kad tiks pabeigts projekts uz notekūdeņu priekšattīrīšanas iekārtām,” teica kompānijas mārketinga nodaļas vadītājs.

Artihovičs piebilda, ka notekūdeņu priekšattīrīšanas iekārtas uzņēmums plāno nodot ekspluatācijā 2018.gada aprīlī.

Jau ziņots, ka VVD Ventspils RVP pieņēmusi lēmumu “Tukuma pienam” piemērot soda naudu 1000 eiro apmērā par novembra sākumā pilsētas kanalizācijā noplūdušajām 2,5 tonnām saldā krējuma. Pieņemot lēmumu, VVD vērtēja ne tikai saldā krējuma neatļautu novadīšanu Tukuma pilsētas attīrīšanas iekārtās, bet arī to, ka “Tukuma Piens” 2017.gadā jau vairākas reizes notekūdeņos pārsniedzis atļauto piesārņojošo vielu kopējā slāpekļa (Nkop) un fosfora (Pkop) koncentrāciju pilsētas centralizētajā kanalizācijas kolektorā.

Atbilstoši normatīvajiem aktiem, uzņēmums bija tiesīgs VVD Ventspils RVP pieņemto lēmumu pārsūdzēt.

Tāpat vēstīts, ka no uzņēmuma “Tukuma piens” Tukuma pilsētas kanalizācijā 3.novembrī noplūda 2,5 tonnas saldā krējuma. VVD Ventspils RVP kontroles daļas vadītāja Anna Adamsone aģentūrai LETA sacīja, ka noplūdušais saldais krējums draudus videi neradīs.

Viņa skaidroja, ka vides inspektoru veiktās atkārtotās apsekošanas laikā SIA “Tukuma ūdens” attīrīšanas iekārtās situācija ir uzlabojusies – virs ūdens vairs nepeld putas un tajā palielinājies skābekļa daudzums. Arī attīrīšanas iekārtu dūņas joprojām esot dzīvas. Viņa arī vēlāk aģentūrai LETA norādīja, ka pilsētas kanalizācijā noplūdušais saldais krējums draudus videi neradīs.

Par notikušo VVD uzsāka administratīvā pārkāpuma lietvedību, un, saskaņā ar Administratīvo pārkāpumu kodeksu, uzņēmumam par šo incidentu var piemērot no 280 eiro līdz 1400 eiro lielu soda naudu.

LA.lv