×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
19. aprīlis, 2014
Drukāt

Tukumā sāks asfalta ieklāšanas darbus Stacijas ielā

Foto-LETAFoto-LETA

No trešdienas, 23.aprīļa, līdz sestdienai, 26.aprīlim, Tukumā, Stacijas ielas posmā no Revolūcijas ielas līdz Zemītes ielai, tiks ieklāts asfalta segums un divvirzienu transporta kustība tiks regulēta pa vienu braukšanas joslu, aģentūra LETA uzzināja Tukuma novada pašvaldībā.

Pašvaldība iesaka iedzīvotājiem šo ceļa posmu apbraukt pa apkārtceļu – pa Jelgavas ielu un Rīgas-Ventspils šoseju.

Plānots, ka četru dienu laikā Stacijas ielā tiks uzklātas divas asfalta kārtas. Savukārt asfalta virskārtu pie piemērotiem laikapstākļiem uzklās maijā.

Pērn decembrī Tukumā, Stacijas ielā, kur notiek Zemītes ielas un tilta pār Slocenes upi rekonstrukcija, līdz pavasarim tika atjaunota divvirzienu autotransporta kustība. Stacijas ielas posmā no Zemītes ielas līdz Revolūcijas ielai ir izveidots šķembu klājums, kas ir pagaidu risinājums līdz pavasarim.

2012.gada novembrī Tukumā, Lauktehnikas mikrorajonā, tika sākti Zemītes ielas un tilta pār Slocenes upi rekonstrukcijas darbi, īstenojot ap divus miljonus latu vērto Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansēto projektu.

2013.gada septembrī Tukuma novada pašvaldības iepirkumā par jauna Zemītes ielas posma un Stacijas ielas posma rekonstrukciju uzvarējusi vietējā SIA “Strabag” ar 638 181 lata līgumcenu, neskaitot pievienotās vērtības nodokli (PVN), liecina Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) paziņojums.

Šis iepirkums bija par rekonstrukciju Zemītes ielas posmam no dzelzceļa pārbrauktuves līdz Stacijas ielai un Stacijas ielas posmam no Zemītes ielas līdz Revolūcijas ielai. SIA “Strabag” ar 638 181 lata līgumcenu bija vienīgais pretendents iepirkumā, kurš ir arī daļa no ERAF līdzfinansētā projekta “Zemītes ielas un tilta pār Slocenes upi rekonstrukcija”.

Uzņēmums ir arī paredzējis apakšuzņēmēja līgumu par darbiem ar 30 591 lata finansējumu, liecina IUB informācija.

Tukuma novada domes iepirkumu speciālists Jānis Lukševics aģentūru LETA informēja, ka šo ielu posmu rekonstrukcija šajā ERAF projektā sākotnēji netika plānota, taču tā kļuvusi iespējama, pateicoties projektam atvēlētā finansējuma ietaupījumam citos paredzētajos darbos.

Saskaņā ar šo iepirkumu Zemītes iela tiks rekonstruēta arī aiz dzelzceļa pārbrauktuves, kas sākotnēji nebija plānots.

Darbi tiek veikti ERAF līdzfinansēta projekta “Zemītes ielas un tilta pār Slocenes upi rekonstrukcija” gaitā. Par ERAF projekta īstenošanu Tukuma novada pašvaldība 2012.gada 26.septembrī noslēdza vienošanos ar Satiksmes ministriju.

Kopējās projekta izmaksa plānotas 1 947 566 latu apmērā, no kurām attiecināmās izmaksas ir 1 909 630 latu. ERAF līdzfinansējums no projekta attiecināmajām izmaksām ir 74,99% apmērā, bet valsts budžeta dotācija no projekta attiecināmajām izmaksām ir 2,25%, savukārt pārējais finansējums jānodrošina pašvaldībai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+