×
Mobilā versija
Brīdinājums +7.2°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
9. oktobris, 2014
Drukāt

Tukumā siltumenerģija maksās par 10,2% mazāk

Foto: shutterstock.comFoto: shutterstock.com

Tukumā siltumenerģijas apgādes pakalpojumu gala tarifs no 10. novembra būs 54,88 eiro par megavatstundu, kas ir par 10,2% mazāk salīdzinājumā ar šobrīd spēkā esošo siltumenerģijas gala tarifu.

Samazināto SIA “Tukuma siltums” piegādātās siltumenerģijas gala tarifu apstiprinājusi Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) padome, informē komisijā.

SPRK klāsta, ka siltumenerģijas apgādes pakalpojumu gala tarifs sastāv no ražošanas tarifa – 39,68 eiro par megavatstundu, pārvades un sadales tarifa – 15,03 eiro par megavatstundu, kā arī tirdzniecības tarifa – 0,17 eiro par megavatstundu.

Jauns siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu projekts tika sagatavots, jo ir mainījušās izmaksas, saražotās un iepirktās siltumenerģijas apjomi attiecībā pret spēkā esošo tarifu projektu.

Lielākais samazinājums pret spēkā esošajā tarifā iekļautajām izmaksām ir paredzēts kurināmā izmaksām, elektroenerģijas izmaksām, darba samaksai ar sociālajām iemaksām, pamatlīdzekļu nolietojumam un remonta izmaksām.

Tarifa izmaksās ir paredzēts, ka no kopējā siltumtīklos nodotā siltumenerģijas apjoma SIA “Tukuma siltums” paši ar šķeldu plāno saražot 61,5%, ar sašķidrināto naftas gāzi – 0,6%, bet 37,9% siltumenerģijas komersants iepērk no SIA “Tukums DH” koģenerācijas stacijas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+