×
Mobilā versija
+5.9°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
28. septembris, 2015
Drukāt

Tukuma slimnīcā pēc bērna piedzimšanas nomirusi jaunā māmiņa (18)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Ārstniecības iestādes vadītāja Dzintra Rabkeviča apstiprināja faktu, ka viņas vadītajā iestādē pēc mazuļa laišanas pasaulē nomirusi māte, bet izmeklēšanas dēļ nevēlējās sniegt sīkāku informāciju, vien pastāstīja, ka mazuli ir paņēmuši mirušās sievietes radinieki.

«Esam sarūgtināti, ka tā notika. Bet slimnīcā ir izveidota komisija, kas patlaban izvērtē, kā varēja gadīties šāda traģēdija,» sacīja iestādes vadītāja.

Tukuma slimnīcā gadā notiek apmēram 400 dzemdību, un dzemdību nodaļa ir ieguvusi mazulim draudzīgas nodaļas nosaukumu.

Ginekologu un dzemdību speciālistu asociācijas vadītāja Dace Matule uzsvēra, ka pāragri notikušajā vainot slimnīcu, jo “dzemdības ir neprognozējami sarežģīta disciplīna, kas atkarīga no daudziem komponentiem”. Valstī pilnvērtīgi darbojas mātes mirstības audits, kur tiek analizēts katras grūtnieces nāves gadījums. “Auditējot nāves gadījumus, tiek noskaidrots, vai no nelaimes varēja izvairīties,” sacīja daktere Matule. Audita mērķis nav nevienu sodīt, bet atrast nelaimes cēloņus, lai nebūtu līdzīgu gadījumu nākotnē.

Kad piederīgie ar sūdzību vēršas Veselības inspekcijā, tad šī iestāde veic izmeklēšanu un tai ir tiesības vainīgos sodīt.

Inspekcijas preses sekretāre Liesma Kalve sacīja, ka par nelaimes gadījumu Tukuma slimnīcas dzemdību nodaļā nav saņemta neviena sūdzība. Patlaban inspekcija turpina izmeklēt cēloņus letālam dzemdību gadījumam Gulbenes novada Daukstu pagastā, kas notika vasarā. L. Kalve pastāstīja, ka izvērtējumu plānots sniegt oktobra sākumā, bet patlaban turpinās lietas apstākļu noskaidrošana, izvērtējot visu pieprasīto informāciju.

Mātes mirstība Latvijā salīdzinājumā ar Eiropas Savienības valstu vidējo rādītāju, joprojām ir augsta, liecina Pasaules veselības organizācijas dati. Tie ir kliedzoši – janvārī vien dzīvību zaudējušas trīs grūtnieces jeb tikpat daudz, cik visa 2014. gada laikā. Īpaši nelabvēlīgs bijis 2009. gads, kad mirušas desmit sievietes, tostarp divas – no gripas. Bēdīgajā stāvoklī lielākoties vainojami sociālie un finansiālie apstākļi – daļa sieviešu vispār nestājas grūtnieču uzskaitē, daļai ārsts nav pieejams lielo attālumu dēļ.

Arī zīdaiņu mirstības rādītājs Latvijā ir viens no augstākajiem Eiropas Savienības valstu vidū, kaut gan tam ir tendence nedaudz samazināties. Izpētīts, ka tam par iemeslu visbiežāk ir augļa augšanas atpalicība, iedzimtas anomālijas vai infekcijas.

D. Matule norādīja, ka dzemdību speciālisti strādā par mazu atalgojumu (550 eiro pēc nodokļu nomaksas) augsta stresa apstākļos un tāpēc nav jābrīnās, ka arī ārstus skar izdegšanas sindroms, kas nenāk par labu ārstniecības kvalitātei.

Pievienot komentāru

Komentāri (18)

 1. Mani beerni piedzima Dobelee,sanjemu labu atieksmi kaut uzwedos necieshami.
  Tukuma slimnica guleju ar bernu 5gadus atp.taa bija peedeja!
  Liels fui shai slimnicai.!
  Visu cienu Jaunajai siewietei ,zeel beerni!
  Izsaku liidzjutibu!

 2. Esmu mamma cetriem berniem.visi dzima tukuma.kad dzima tresais bernins taja diena arsti streikoja.attieksme nebija patikama.dzemdibas bija smagas.berninu samocija.keizaru netaisija.ta vieta pateica ja taisit zinaji tad dzemde!!!pec bernina piedzimsanu cetrus gadus regulari arstejamies bernu slimnica riga.viss atstaja savas sekas.ari tagad ir regularas parbaudes riga.ar to visu dzivi jasadzivo.ari toreiz taja diena kurai vajadzeja but ipasai nebija ipass.pec dzemdibam ilgi un smagi asinoju.galva griezas bet nevienu tas nesatrauca.to visu pat atcereties negribas.sirdi sap.par dr.kruzi varu tikai labu teikt.vina bija klat pie parejam dzemdibam.paldies vinai!

 3. Tukuma ne tikai dzemdibas ira traka uznemsana bet atra palidziba vel trakaka.un loti neatbildiga.ja cilvekam ir 40,2gr tempertura un smok nost un auksts asinspiedien.un izsaucot atros vini pasaka nau mirstama kaite.un neko neiesprice un nepanem sev lidz.vienkarsi nolaidiba ta ir.

 4. Hmm,ko lai saka,nu te ir salasījušies,tiem kam pieredze nav,kam ir un tie kas ir mediķi.
  Mēs visi kaut ,kad mirsim. Arī izejot ārā uz ielas vai sēžot mājās dīvānā.
  Šajā gadījumā vajag saprast,kas tad bijis pie vainas un ,ja tas bijis mediķis tad jau viņam pašam ar to jāsadzīvo. Pēc manas manas māsas un citu radu un draugu pieredzes Tukumu neiesaku,jo nu neēsmu dzirdējusi ,labās atsauksmes vairāk par sliktajām,it sevišķi ja ir kas salīdzina ar citām nodaļām.
  Arī tad ,kad Tukumā stājies uzskaitē ik pa laikam Tev jāmaksā visādas dīvainas naudas summas,bet čeki netiek par to doti. Arī bērnu dārza un skolas darbinieki nesaņem labu atalgojumu, policisti ,ugunsdzēsēji un daudzi citi ,bet vai tāpēc ir iemesls darīt savu darbu sliktāk? Kuram negribas lielu algu un labi apmaksātus atvaļinājumus. Nedomāju,ka tie kas strādā par mediķiem ir vienīgie kam atalgojums ir mazs. Turklāt ir taču arī privātprakšu un privātās ārstniecības iestādes uz kurām iet strādāt. Vai nu Tev ir aicinājums vai nav.

 5. Vis dzilako lidzjutibu dzimenei par tik lielu tradediju intresanti gan butu zinat vai kadai dakterei stradajosai dzemdimu nodala ir kadreiz miris mazulis vai pate daktere protams lai nedod Dievs to nevienam nevar velet bet tads gadijums manu prat vel nauv dzirdec butu intresanti ka vini tadas neizsakamas sapes butu parcietusi jo tas ir vardam neizsakamas sapes lai Dievs sarga visas sievietes.

 6. es tukumā biju dienu pirms dzemdībām un pa visu to nakti vienu reizi pie manis atnāca māsiņa. labikad meitiņa dzima jūrmalā, jo izrādījās kad tukuma ārsti puncī bērnu gandrīz nobeiguši bija,knapi dzīva jūrmala bija šokā. esmu pateicīga jūrmalas darbiniekiem, jo meitiņa piedzima vesela un skaista, tas ir tikai viņu nopelns. ja būtu tukums domāju kad man un meitai būtu atdusas vieta. jo to ko varēja izdarīt neizdarīja. vispār negribēju dzemdēt un mani bērni nedzemdēs tukumā.saprotu kad dzemdības ir nopietna lieta,var būt visādi nekad nav 100% garantija kad viss būs kārtībā,tomēr tukuma slimnīcai slikta slava. izsaku dziļāko līdzjūtibu radiniekiem un bērniņam visu to labāko.

 7. Ta ir gimenes nelaime.Kads sakars ,sini gadijuma,var but ar zemo atalgojumu?Kads ir Hipokrata zverests?Ja esi ieguvis sadu proferiju-dakteris,tad ir jacinas,jacensas veikt visu to labako pacientu laba,lai gan dakteru darbs nav no vieglajiem.Vini/dakteri/nav brinumdakteri, ir veiksmes,ir neveiksmes vinu darba.

 8. Man ir grūti pieņemt Dr.Matules argumentu, kas tiek sasaistīts ar zemo atalgojumu. jebkas šajā valstī tiek sasaistīts ar zemo atalgojumu. iedomājieties katrs pats sevi šajā situācijā. tas ir tik bezatbildīgi. cilvēks, dzīvība, bērni – tā neizskatās pēc vērtības un to nevis sēj valsts, bet tas nāk no konkrēta cilvēka, no konkrēta pilsoņa, no konkrēta darbinieka…. skumji. tā ir mūsu pašu attieksme. pret saviem līdzcilvēkiem pret sabiedrību.

 9. Bezmaz viduslaiki…

 10. mīļie cilvēki par ko mēs kļūstam, ka cilvēku dzīvību sākam ‘mērīt algās, vai jūs tiešām domājat ja mediķi saņemtu algās tūkstošus viņi neizdegtu, padomājiet kādreiz ko runājat, kaut ko tādu nevar pateikt cilvēks ar sirdi un dvēseli, ja mediķis sāk izdegt tad viņam ir jāmaina profesija, nevis jāmēra cilvēku dzīvības naudā, Dievs sargi mūs visus lai nebūtu jānonāk šo mediķu -materiālistu rokās

  • >vai jūs tiešām domājat ja mediķi saņemtu algās tūkstošus viņi neizdegtu,

   Starpiiba buutu gan . Ja ir lielaaka alga, tad aarpus darba var atpuusties. Izdegshana saakas tad, kad darbaa jaachakareejas ar tiem pusbeigtajiem slimniekiem, a maajaas nav par ko nopirkt malku apkurei par to algu, ko par slimnieku aarsteeshanu dod.

   >ja mediķis sāk izdegt tad viņam ir jāmaina profesija,

   Kruts padoms. To izpildot, muljkju zemiite aatraa tempaa paliks bez medikjiem vispaar. Laimiigs jutiisies?

   >nebūtu jānonāk šo mediķu -materiālistu rokās

   Ok, nebuus tev vispaar nekaadu medikju, ne materiaalistu – jo taadus tu negribi, ne ideaalistu – taapeec kaa taadi no debesiim nokriit ljoti maz. Maate Tereeze jau ir beigta un uz Latviju vienalga neplaanoja paarcelties.

 11. Vajag laicīgi izvērtēt situāciju un pieņemt pareizo lēmumu. Tipiska ārstu nolaidība, īpaši ja tās ir otrās dzemdības. Tādi ārsti ir jāsoda, lai kas tāds neatkārtojas. Žēl, ka šajā valstī ietaupīt līdzekļus ir svarīgāk par dzīvību.

 12. Ja maza alga–LAI MEKLĒ LABĀK ATALGOTU DARBU TIE DZEMDĪBU SPECIĀLISTI!!!!Domāju ka attaisnojums neiztur kritiku!!!!

  • Izveele vienmeer ir. Atbildēt

   Ja nepatiik dzemdeet pie tiem mazalgas dzemdiibu speciaalistiem – dzemdeejiet pirtinjaa pa velti pilniigi bez ljauno aarstu klaatbuutnes, vai sauciet lielagas dzemdiibu speciaalistus uz personiskaa reekjina.

 13. Katram dzimstot ir zinams ka vinam jaaiziet , bet mes vainojam visu pasauli ,lai butu ko tiesat ,jeb kadam vainu uzlikt . Bet dzimstot berni mirst ,tadel ka redz jau ka VALSTS nepalidzes .

 14. Kā lai šāda ziņa “iedvesmo” jaunās meitenes palikt stāvoklī… Visdziļākā līdzjūtība jaunās māmiņas ģimenei… Mediķiem tomēr reiz būtu jāsaņem pienācīgi stingrs sods. Runāju no savas prakses – pirmais bērns man dzemdībās gandrīz nokrita uz grīdas, jo abas meddāmas kaut kur aizgāja un pazuda, tikai mana mežonīgā kliegšana pēc bērna galvas sataustīšanas viņas atsauca atpakaļ. Otru bērnu ar steidzamu ķeizaru izņēma vien tad, kad tas jau bija iesprūdis dzemdību ceļos, lai gan jau pirms dzemdībām visi teica, ka zīdainis būs liels /tā arī bija – 5 kg/. Varēja veikt plānveida operāciju, bet to negribēja darīt. Tā es zaudēju daudz asiņu, man nebija piena, bet mazais 5 dienas pavadīja inkubatorā, un es viņu tai laikā pat nedabūju redzēt. Domāju jau, ka pagalam. Jā, tas bija sen, bet lasot šādas ziņas šķiet, ka nekas nav uzlabojies…

  • Ko es varu pateikt par Tukumu. Es pati dzemdēju Tukumā, mana meita dzemdēja trīs dēlus un vedekla divas meitiņas un mums nav pretenziju pret Tukuma dzemdību nodaļu. Kad gulēja manas meitas pret viniem vis personāls izturējas ļoti labi un laipni. Es domaju ka pašam vajag pret cilvēkiem izturēties labi un tad viss bus labi

Draugiem Facebook Twitter Google+