Latvijā
Novados

Tukumā šorīt viens cilvēks cietis ugunsgrēkā, kas izcēlās dzīvoklī0

Foto: Zane Bitere/LETA

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 14.novembra plkst. 6.30 līdz1 5.novembra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 40 izsaukumus –16 uz ugunsgrēku dzēšanu, 19 uz glābšanas darbiem un pieci izsaukumi bija maldinājumi, portālu “La.lv” šorīt informēja VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas pārstāve Inta Palkavniece.

Plkst. 12.52 VUGD saņēma izsaukumu uz Ventspils novada Vārves pagastu, kur dzīvojamā mājā bija izcēlies ugunsgrēks. Ugunsdzēsējiem glābējiem ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka divstāvu dzīvojamai mājai deg otrā stāva dzīvoklis un liesmas izplatās uz jumta koka konstrukcijām.

Ņemot vērā ūdens trūkumu un ugunsdzēsēju glābēju cilvēkresursu trūkumu, ugunsgrēka dzēšanas darbos tika piesaistīti papildus resursi – bez jau uz vietas strādājošiem astoņiem ugunsdzēsējiem glābējiem, papildus tika piesaistīti vēl pieci ugunsdzēsēji glābēji ar divām specializētajām ugunsdzēsības automašīnām. Pēc gandrīz trīs stundu intensīva darba, plkst. 14.57 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika ierobežots un plkst. 16.52 likvidēts. Pirms VUGD ierašanās no ēkas evakuējās pieci cilvēki. Ugunsgrēkā 120 m2 platībā dega dzīvojamās mājas dzīvoklis, bēniņi un jumts.

Šorīt plkst. 4.24 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumu Tukumā, kur dega dzīvoklis. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka ēkā deg dzīvoklis 30m2 platībā. Ugunsdzēsēji glābēji no piedūmotās ēkas izglāba vienu cilvēku, kurš bija cietis un tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem, bet saviem spēkiem no ēkas evakuējās septiņi cilvēki. Plkst. 6.11 ugunsgrēks tika likvidēts. Šajā gadījumā ēkas iedzīvotājiem ļoti paveicās, ēkā nebija dūmu detektoru, bet kaimiņi pamanīja ugunsgrēka izcelšanos un izsauca ugunsdzēsējus glābējus.

Saistītie raksti

VUGD aicina ikvienu iedzīvotāju neatlikt rūpes par savu, tuvinieku un līdzcilvēku dzīvībām un šodien uzstādīt mājoklī dūmu detektoru, kas, izceļoties ugunsgrēkam, reaģēs uz ugunsgrēkā radušos sadūmojumu un ar ilgu un skaļu signālu brīdinās par izcēlušos nelaimi.VUGD atgādina, ka no 2020.janvāra stāsies spēkā Ugunsdrošības noteikumu prasība par to, ka ikvienā mājoklī būs jābūt uzstādītam dūmu detektoram.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kur dega atkritumi, elektrības instalācijas, sodrēji ēkas dūmvadā, bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens, dzīvojamais vagons, pirts, dārza māja, trīs dzīvokļi.

 

LA.lv
AD
Artis Drēziņš
Latvijā
Jānis bija jāuzspridzina divu dienu laikā… Apsūdz par cilvēku spridzināšanu
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Kristovskis aicina Lembergu atkāpties no Ventspils brīvostas valdes priekšsēdētāja amata 2
2 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Naktī bruņotie spēki no prāmja “Romantika” evakuējuši cilvēku
3 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Noskaidrots, kas visvairāk satrauc Latvijas iedzīvotājus
36 minūtes
LE
LETA
Latvijā
FID oficiāli savā mājaslapā publicējis ASV sankciju sarakstā iekļautā Lemberga vārdu
44 minūtes
LE
LETA
Pasaulē
Asinspirts slimnīcā Čehijā: bruņots vīrietis nogalinājis vairākus cilvēkus
2 stundas
FG
Franks Gordons
Pasaulē
Franks Gordons: Baltkrievijas prezidents paziņo, ka nav nekāds puika
1 stunda
LA
LA.LV
Ekonomika
Konstatē nepamatotu Latvijas karoga izgatavošanas tehnoloģiju ierobežošanu
35 minūtes