Laukos
Bizness

“Tukuma straume”: Pieprasījums pēc “Dogo” aug ne pa dienām, bet stundām0

DOGO Publicitātes foto

Vēl 30 veikali visā Latvijā atsākuši AS “Tukuma Straume” ražotās suņu barības “Dogo” tirdzniecību, ko iepriekš pārtrauca kļūdaino analīžu rezultātā pieņemtā Pārtikas un veterinārā dienesta lieguma dēļ.

“Pieprasījums pēc “Dogo” pieaug nevis pa dienām, bet stundām, līdz ar to esam pārliecināti, ka mērķis atgūt pirmskrīzes situācijas tirgus pozīcijas ir reāli sasniedzams un varbūt pat pārāk pieticīgs,” norādīja uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Aivars Podnieks.

Viņš arī akcentēja, ka veikali arvien aktīvāk pieprasot tirgošanai “Dogo”, tā demonstrējot, ka ir gatavi jaunam sadarbības posmam pēc tam, kad ir noskaidrojies pārpratums ar Dānijas laboratorijā veiktajām kļūdainajām analīzēm.

Vienlaikus Podnieks atgādināja, ka uzņēmuma juristi turpina izpēti, lai noskaidrotu, kas ir atbildīgs par kļūdainajām analīzēm, kuru rezultātā pieņemtais lēmums radīja vairāku miljonu eiro zaudējumus. Uzņēmums gatavs tiesas ceļā piedzīt zaudējumus un cīnīties par to, lai tie, kas atbildīgi par nomelnošanas kampaņu, tiktu saukti pie atbildības, norādīja uzņēmuma vadītājs.

Jau ziņots, ka PVD oktobra sākumā atcēla visus ierobežojumus “Dogo” un “Ņau ņau”, kā arī izejvielu izplatīšanai, jo no Austrijas laboratorijas saņemtie analīžu rezultāti liecināja, ka izmeklētajos barības paraugos neatļautā viela karbamīds (urīnviela) nav konstatēts.

Tāpat PVD pieprasīja Dānijas laboratorijai skaidrojumu, vai uzņēmuma “Tukuma straume” ražotās barības paraugi, kurus šī laboratorija izmeklēja iepriekš un kuros tika konstatēts karbamīds, izmeklēti ar atbilstošu metodi.

Tāpat vēstīts, ka PVD barībā “Dogo ar mājputnu gaļu” 17.augustā konstatēja karbamīdu, bet 25.augustā arī citos laboratoriskajai izmeklēšanai nosūtītajos “Tukuma straume” ražoto produktu un ražošanā izmantoto izejvielu paraugos tika konstatēta šī viela, kā dēļ tika aizliegta uzņēmuma produkcijas tirdzniecība.

Vēlāk “Tukuma straume” saņēma neatkarīgas, akreditētas un starptautiskas laboratorijas “Agrolab Group” analīžu rezultātus, kuri neapliecināja karbamīda esamību uzņēmuma ražotajā barībā suņiem un kaķiem.

Karbamīds (urīnviela) ir barības piedeva, kuru atļauts lietot atgremotāju ēdināšanā, bet suņu un kaķu barībā tā nedrīkst būt vispār.

LA.lv