×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
28. marts, 2012
Drukāt

Tulūzas ebreju skola pēc traģiskā uzbrukuma saņem antisemītiskas vēstules

skola2

Tulūzas ebreju skola “Ozar Hatorah” (“Toras dārgumi”), pie kuras pagājušajā nedēļā tika nogalināts viens skolotājs un trīs bērni, saņēmusi antisemītiskas naida vēstules un zvanus, paziņoja prokurors Mišels Valē.

Valē saņēmis skolas sūdzību un devis rīkojumu policijai sākt izmeklēšanu, lai atklātu “šo zvanu un vēstuļu izcelsmi un identificētu, kurš aiz tā visa stāv”. Kā pastāstīja ebreju kopienas pārstāvis Marks Štulmans, skolas elektroniskā pasta kastīti piepildījušas vēstules, kurās “aicināts nogalināt ebrejus vai ieskicēta vārga saistība ar izraēliešu-palestīniešu konfliktu”.

19. martā pie ebreju skolas “Ozar Hatorah” Tulūzā pašpasludinātais starptautiskās teroristu organizācijas “Al Qaeda” kaujinieks Muhameds Merā nogalināja 30 gadus veco skolotāju Jonatānu Sandleru, divus viņa dēlus – piecus gadus veco Ariji un četrus gadus veco Gabriēlu – un septiņus gadus veco Mirjamu Monsonego. Savukārt pirmdien Parīzē pie ebreju skolas, kas arī pieder pie “Ozar Hatorah” izglītības iestāžu tīkla, tika piekauts 12 gadus vecs ebreju zēns.

Pēc pagājušās nedēļas uzbrukumiem Francijas prezidents Nikolā Sarkozī deva rīkojumu pastiprināti gādāt par ebreju un musulmaņu skolu, kā arī sinagogu drošību un mudināja sabiedrību būt vienotai. Taču galēji labējo prezidenta amata kandidāte Marina Lepēna uzskata, ka uzbrukumos vainojama pārāk liberālā imigrācijas policija, neraugoties uz faktu, ka Merā bija Francijā dzimis musulmanis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+