×
Mobilā versija
Brīdinājums +20°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
16. maijs, 2013
Drukāt

“Tumsā: Zvaigžņu ceļš”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Pietiek vienā rindā nolikt Žorža Meljesa un Eda Vuda filmas un jaunāko darbu “Zvaigžņu ceļa” franšīzē, lai uzskatāmi redzētu, kā kino attīstījies zinātniskās fantastikas žanrs.


 

Kopš 1966. gada, kad pirmoreiz skatītājus iepazīstināja ar “Zvaigžņu ceļa” varoņiem, nudien pagājis ilgs laiks, un visa franšīze lieliski uzrāda tehnoloģiju attīstību, kā arī ne velti iekļuvusi kulta kino statusā, ko pielūdz ne vien skatītāji, bet arī citu filmu un seriālu varoņi – pietiek pieminēt amerikāņu situāciju komēdiju “Lielā sprādziena teorija” un Šeldonu Kūperu. Taču, ejot līdzi laikam un pēdējās divās filmās režisora pienākumus uzņemoties ar Holivudas megabudžetiem apradušajam Dž. Dž. Ābramsam, “Zvaigžņu ceļš” ieguvis vēl lielāku vērienu, kas, protams, izpaužas digitālajās iespējās, oriģinālā komiksa tēlus aizvedot uz vēl fantastiskākām dekorācijām un ļaujot viņiem tur cīnīties vēl fantastiskākos piedzīvojumos.

Jaunākā filma “Tumsā: Zvaigžņu ceļš” Holivudas slavas saulītē iecēlusi arī britu sekssimbolu Benediktu Kamberbeču (Šerloks Holmss no arī Latvijas TV demonstrētā seriāla), kuram uzticēta ļaundara loma, kamēr par pasaules kārtību rūpējas Krisa Paina, Zaharija Kvinto un Karla Urbana & co tēli, to attiecībās piešķiļot gan humora dzirkstis, gan cilvēcīgas un pat romantiskas notis un izpelnoties dikti labas atsauksmes, kas gan diez ko nepalīdz veiksmīgiem kases rādījumiem.

Kaut arī franšīzes fani Ābramsam pārmet novitāšu un svaigu ideju trūkumu, tās vizuālais ietērps ar vēl joprojām aktuālo 3D atgādina rūpīgi pārdomāta videoklipa estētiku, kurā horeogrāfs piestrādājis gan cīņas epizodēs, gan pārējā filmas laika kadra loģiskā aizpildīšanā.

Un jau divpadsmitā filma no “Zvaigžņu ceļa” franšīzes pieder Holivudas izkalkulēto projektu sērijai, kurā ir lieliski izstrādāti otrā plāna varoņi (Saimons Pegs izgudrotāja Skotija lomā un Ļeņingradā dzimušais Antons Jelčins stūrmaņa Čehova lomā), taču paredzamais stāsts un komiksa nosacītība to nepaceļ no kino repertuāra piedāvājuma, kaut gan maz ticams, ka netiks veidotas nākamās filmas.

 

UZZIŅA:

“Tumsā: Zvaigžņu ceļš”/”Star Trek Into Darkness”

ASV, 2013.

Režisors: Dž. Dž. Ābramss

Lomās: Kriss Pains, Zaharijs Kvinto, Karls Urbans, Zoja Saldana, Benedikts Kamberbečs, Antons Jelčins, Saimons Pegs, Brūss Grīnvuds, Alise Īva, Džons Čo, Leonards Nīmojs, Pīters Vellers

No 17. maija “Kino Citadele”, “Cinamon” un “Multikino”

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+