×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
26. septembris, 2012
Drukāt

Tumšais zirdziņš Baiba Broka

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Ja izšķirošais kritērijs Rīgas mēra amata ieņemšanai būtu juridiskā kompetence, tad labāku kandidāti par Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes lektori Baibu Broku Nacionālajai apvienībai nez vai izdotos atrast. Taču, vai viņai piemīt nepieciešamās īpašības, lai pārliecinātu vēlētājus un vadītu savu komandu, partijas biedru domas dalās.

 

Galvenais Brokas atbalstītājs partijā ir Gaidis Bērziņš. “Viņa ir bijusi TM parlamentārā sekretāre – tas ir otrs politiskais amats partijā aiz ministra. Tātad nevar teikt, ka viņai trūktu iemaņu vadošā amatā,” uzskata Bērziņš. Atzinīgus vārdus kandidātei velta arī Saeimas Juridiskās komisijas vadītāja Ilma Čepāne (“Vienotība”) un viņas vietniece Inese Lībiņa-Egnere (Reformu partija), kas ar Broku sadarbojušās gan Juridiskajā komisijā, gan kopā strādā Juridiskajā fakultātē. Nedaudz rezervētāki ir NA vislatviešu spārna pārstāvji (Broka nāk no tēvzemiešu puses). “Pirmais iespaids ir pozitīvs. Viņa ir juriste ar skaidru sistemātisku domāšanu un principiem, kurus gatava aizstāvēt,” vērtēja Raivis Dzintars. Vienlaikus netiek izslēgts, ka diskusiju laikā partijā parādās arī jauni mēra amata kandidāti.

Arī pati Broka aicinājusi nesasteigt lēmumu par viņas kandidatūras izvirzīšanu, jo pagaidām vēl esot pāragri spriest par viņas piemērotību šim amatam – tas kļūšot skaidrāks partijā notiekošo diskusiju un darba gaitā. Tāpat viņa nevēlas stāstīt par savām prioritātēm mēra amatā.

 

“Man, protams, ir savs redzējums par pašreizējās domes darbu – ir lietas, kas iesāktas labi un būtu jāturpina arī pēc vēlēšanām, bet citas būtu jāmaina. Taču pašreiz turpinās programmas gatavošana partijai, un tad, kad būs skaidrs, ka mans redzējums saskan ar partijas uzstādījumiem, tad iepazīstināšu ar to sīkāk,” teica juriste.

 

Viena lieta gan esot kā akmenī iecirsta – NA nespēšot strādāt vienā koalīcijā ar pašlaik galvaspilsētā valdošo “Saskaņas centru”. Pazinēji Broku galvenokārt raksturo kā komandas spēlētāju ar asu prātu, bet īpašas harismātiska līdera dotības līdz šim viņa neesot demonstrējusi. Taču priekšvēlēšanu kampaņa Rīgā ļoti iespējams līdzīgi kā pagājušajās pašvaldību vēlēšanās var pārtapt par sarakstu lokomotīvju sacīkstēm. Broku šāds iespējamais pavērsiens nebiedē: “Esmu pietiekami pieredzējusi, lai argumentēti aizstāvētu savu viedokli diskusijā ar jebkuru no pašreizējiem politiskajiem smagsvariem.”

B. Broka dzimusi 1975. gadā. Ieguvusi tiesību zinātņu maģistra grādu LU Juridiskajā fakultātē un pašlaik turpat turpina studijas doktorantūrā. Strādājusi par lektori dažādās augstskolās Latvijā un citur pasaulē. Juristu pasaulē viņa tiek cienīta kā augsta līmeņa profesionāle. Šo atzinību apliecina arī fakts, ka 2009. gadā Broka ievēlēta par Starptautiskā privāttiesību unifikācijas institūta (UNIDROIT) Vadības padomes locekli. Kopš 2009. gada viņa ir valsts akciju sabiedrības “Latvijas Gaisa satiksme” valdes locekle. Bet politiskajā karjerā viņas augstākais lēciens līdz šim ir bijis Tieslietu ministrijas (TM) parlamentārās sekretāres amats laikā, kad ministriju vadīja Gaidis Bērziņš. Arī pašlaik paralēli darbam LU un “Gaisa satiksmē” viņa strādā TM par ministra Jāņa Bordāna padomnieci Eiropas un civiltiesību jautājumos.

 

Kaut arī Broka vairākkārt minēta kā NA kandidāte tieslietu ministra amatam, viņai nekad nav izdevies to iegūt. Samērā klusajai politiskajai darbībai gan ir arī savas priekšrocības – konkurentiem būs grūtāk atrast kādus “skeletus” viņas pagātnē.

 

Vērojot partiju kuslo gatavošanos pašvaldību vēlēšanām un neveiksmīgos mēģinājumus izveidot apvienību, rodas iespaids, ka pārējās partijas gatavas atdot Rīgu saskaņiešiem bez īpašas cīņas. NA Rīgas nodaļa šo pirmdien savā sēdē centās apliecināt savu kaujas sparu. Vairāki no partijas līderiem uzsvēra, ka Latvijas galvaspilsēta pēdējos gados kļuvusi jūtami krieviskāka un nedrīkstot pieļaut, lai Rīgas domi arī nākamos četrus gadus vadītu cilvēks, kurš balso par divvalodības ieviešanu Latvijā.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+