Mobilā versija
+1.8°C
Nanija, Ilgmārs
Trešdiena, 29. marts, 2017
30. jūnijs, 2014
Drukāt

Tumši zilais. Alternatīvā fotogrāfija izstādē “Cianovīns”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ceturtdien, 3. jūlijā, plkst. 17 Liepājas muzeja ekspozīcijas “Liepāja okupāciju režīmos” telpās atklās Liepājas Universitātes maģistra studiju programmas “Māksla“ pirmā izlaiduma absolventu kopizstādi “Cianovīns”, vēsta muzejpedagoģe Astra Dzērve.

Cianotipija (cyan – no grieķu valodas “tumši zila viela”) ir viena no t.s. alternatīvajām (ne-sudraba) fotogrāfijas drukas tehnikām. Līdz pat 20. gadsimta vidum cianotipiju līdztekus citiem līdzīgiem reprogrāfijas procesiem arhitekti un inženieri izmantoja uz pauspapīra zīmētu rasējumu pavairošanai. Mūsdienās fotomāksliniekiem cianotipija un tai līdzīgas fototehnikas ir alternatīva digitālajai fotogrāfijai.

Izstādē savus darbus cianotipijas tehnikā izstādīs pieci bijušie maģistra studiju programmas “Māksla” kursabiedri – Aivars Rozenbahs, Dace Lejēja, Zane Beģe-Begge, Anita Zīverte un Solvita Spirģe-Sēne.

Visus šos māksliniekus vieno tikšanās vieta Liepāja un mācības Liepājas Universitātes Profesionālo mākslas maģistru programmā (2009). Par vienojošu motīvu grupas dalībnieki uzskata kopīgas intereses, labu humora izjūtu un arī kopīgas izstādes. Mākslinieki organizējuši vairākas kopizstādes gan Latvijā, piemēram, Aizputē, Madonā, Jelgavā un Saldū, gan ārzemēs – Polijā un Lietuvā.

Mākslinieki savu sadarbību raksturo ar vārdiem: “Mūsu dzīves moto meklējams modernista Šarla Bodlēra vārdos: “Vienmēr vajag būt noreibušam – no vīna, no dzejas, no mīlestības, varbūt no tikuma… Kā jums labāk tīk…” Mēs piebilstam: “Noreibt var arī no mākslas, tāpēc vērojiet, vērtējiet un baudiet.””

Izstādi “Cianovīns” varēs apskatīt līdz 3. augustam. Ieeja bez maksas.

Pievienot komentāru

Personīgi par "vienīgo Latvijas francūzieti": iznākusi Maijai Silmalei veltīta grāmataTrešdien, 29. martā, Rīgas Jūgendstila centrā sirsnīgā gaisotnē tika atvērta Leldes Stumbres grāmata “Maija, Cher Ami”, kas veltīta tulkotājai, tā saucamās franču
Draugiem Facebook Twitter Google+