×
Mobilā versija
Brīdinājums +24°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
3. decembris, 2016
Drukāt

Tumšu logu nav: jaunos dzīvokļus izpērk ātri (6)

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Kaut arī jaunie dzīvokļi Rīgā ir vismaz divreiz dārgāki nekā agrāk celtajos namos, tie ir pastāvīgi pieprasīti. Jaunos dzīvokļus, kas paredzēti vietējiem iedzīvotājiem, izpērk ātri un jau būvniecības gaitā.

Dzīvokļus pirktu pat vairāk, ja vien tie iedzīvotāji, kuri pašlaik mīt lielākoties padomju laikos celtajos, morāli un fiziski novecojušos namos, varētu to atļauties. Savukārt tirgotāji uzskata, ka plašāk izvērst jauno projektu būvniecību kavē pārāk zemās cenas tirgū.

Tomēr arī pašlaik pieprasījums ir, ko apliecina darījumu skaits, kas pēc īpašumu tirdzniecības uzņēmuma “Arco Real Estate” datiem, šā gada pirmajos sešos mēnešos bijis par 37% lielāks nekā pagājušā gada pirmajos sešos mēnešos.

 

Pircējiem citas prasības

“Pircēji kļuvuši prasīgāki, uzmanīgāki un racionālāki izvēlē. Bez piedāvātās cenas viņus interesē arī uzturēšanas izdevumi,” atzīst būvuzņēmuma “Bonava Latvija” valdes priekšsēdētājs Mareks Kļaviņš. “Pirms krīzes dzīvokļus izķēra zibenīgi, bieži pat nepētot, kāda ir to kvalitāte, un dodot priekšroku lielām platībām. Pašlaik viņi grib mazāku platību dzīvokļus, bet ar pilnīgi pabeigtu apdari, iebūvētu virtuvi un santehniku,” viņš paskaidro.

“Vietējie iedzīvotāji visbiežāk meklē labiekārtotus divu trīs istabu dzīvokļus, kuru cenas par divistabu dzīvokli nepārsniedz 80 000 eiro, bet par trīsistabu dzīvokli – 100 000 eiro,” atklāj būvuzņēmuma “YIT Celtniecība” valdes priekšsēdētājs Andris Božē.

“Mikrorajonos vislielākais pieprasījums pašlaik ir pēc tā dēvētās ekonomiskās klases dzīvokļiem, kuru cenas svārstās no 1300 līdz 1350 eiro par kvadrātmetru. To arī trūkst visvairāk,” atzīst uzņēmuma “Arco Real Estate” valdes locekle, dzīvojamā fonda tirdzniecības nodaļas vadītāja Ieva Jansone. “Par cenu līdz 1500 eiro kvadrātmetrā pircēju jau ir mazāk, savukārt par 1500 eiro dārgākiem pieprasījums strauji krītas.”

Savukārt šā gada pirmajos sešos mēnešos galvaspilsētas centrā un tam tuvākajos rajonos dzīvokļi nopirkti par 1400 līdz 2000 eiro kvadrātmetrā. Par šādām cenām dzīvokļi iegādāti jaunbūvēs “Skanstes mājas”, “Midltown Apartaments” un Šarlotes ielā 7.

Citās jaunbūvēs Skanstes ielas rajonā, kuram sabiedrība pievērsusi uzmanību pašvaldībā plānotās jaunās tramvaja līnijas sakarā, piedāvāto dzīvokļu cenas svārstās no 1800 līdz 2500 eiro par kvadrātmetru.

 

Dārgais Skanstes rajons

“Šis rajons ir viens no visdārgākajiem un neapšaubāmi ar augstāku labiekārtojumu un dzīves līmeni, ko vēl vairāk celtu arī sabiedriskā transporta satiksmes uzlabojumi. Pašlaik tiem šī rajona iedzīvotājiem, kuriem tas nepieciešams, jāmēro diezgan garš ceļš līdz tuvākajam sabiedriskajam transportam,” spriež Ieva Jansone. “Dzīvokļus te pārsvarā pērk ārzemnieki vai pašmāju ļaudis ar biezāku naudas maku. Daļa ārzemnieku, kuri iegādājušies dzīvokļus apmaiņā pret termiņuzturēšanās atļaujām, paši tajos nedzīvo, bet izīrē vietējiem iedzīvotājiem.”

Pēc viņas teiktā, šogad Rīgas mikrorajonos nopirktie dzīvokļi gana dārgi maksājuši Āgenskalnā, Liepājas ielā 2, jaunbūvē “Māras dārzi”, kur dažu noslēgto darījumu cenas sasniedza 2000 eiro par kvadrātmetru. Visdārgāk tie maksājuši jaunbūvē “Solaris” un Mežaparkā, Stokholmas ielā 35/37, kur kvadrātmetra cena ievērojami pārsniedza 2000 eiro.

“Jaunbūves atrašanās vieta pašlaik pircējiem pat rūp mazāk. Vairāk – dzīvokļa kvalitāte, labiekārtojums un papildu ērtības, piemēram, iespējas novietot automašīnu un citas,” saka nekustamo īpašumu tirdzniecības uzņēmuma “Balsts” valdes priekšsēdētājs Aigars Zariņš.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. melo tās firmaS NETICIET NEVIENAM VIŅU RAKSTAM,NEPĒRK MŪSĒJIE JAUNOS PROJEKTOS,JO TĀS MĀJAS IET BOJĀ,NAUDA IEGULDĪTA BET NODZĪVOT JAUNĀ PROJEKTA MĀJĀ VAR 30-GADU–PĒC TAM BŪS VISAS MĀJAS avārijas stāvoklī

  2. Laukos omes un vecishi mirst pa klusiiteem.pirceeji nav vietējie izņemot partkomu radoš.

  3. Ganjau palielás?kam táda nauda?Janu kádi árzemnieki?

  4. Gribētos zināt kādas tautības ir šie pircēji , spriežot pēc dzīvokļu cenām , latvieši tie nevarētu būt .

  5. kas jums pērk…………..

  6. Ar šo projektu Dombrovskis ir Latvijai lielu skādi nodarījis.

Draugiem Facebook Twitter Google+