Praktiski
Rokdarbi

Tuneļšalle patenta adījumā – absolūti nepieciešams aksesuārs šai ziemai 16

Foto – Anda Krauze

Mēs vēl nezinām, cik silta vai auksta būs ziema, bet vienu zinām noteikti – šalle ir absolūti nepieciešams aksesuārs ziemas garderobē. Šis ir pats karstākais laiks visām adītājām, lai radītu jaunus un unikālus modeļus. Piedāvātajā variantā ada platu šalli, lai, sašujot vīles, veidotos tā sauktais tunelis, ko var likt gan ap kaklu, gan kā kapuci uz galvas.

Materiāli

Šallei (60 x 50 cm) vajag 60 g sarkanas dzijas un 60 g melnas dzijas, kuras sastāvā ir 70% mohēras, 20% vilnas un 10% poliamīda, kā arī 4,5. nr. apaļās adāmadatas.

Darba gaita

Lorem ipsum2
FOTO: Leta2

Ar sarkano dziju uzmet 64 valdziņus (valdziņi šim adījumam noteikti jāuzmet pāra skaitā).

1. rinda (sarkanā dzija, labā puse): malas valdziņš, 1 nocelts valdziņš un apmetums pār to, 1 valdziņš labiski, tad atkal 1 nocelts valdziņš, apmetums pār to un tā līdz rindas galam, kurā atkal ir malas valdziņš. Adījumu nepagriež.

2. rinda (melnā dzija, labā puse): malas valdziņš, valdziņu un apmetumu saada labiski, 1 nocelts valdziņš un apmetums pār to. Rindu pabeidz, valdziņu un apmetumu saadot labiski, tad – malas valdziņš. Visus valdziņus pārbīda uz otru adāmadatas galu.

3. rinda (sarkanā dzija, kreisā puse): malas valdziņš, 1 nocelts valdziņš un apmetums pār to, valdziņu un apmetumu saada kreiliski. Rindu pabeidz: 1 nocelts valdziņš, apmetums pār to, malas valdziņš. Adījumu nepagriež.

4. rinda (melna dzija, kreisā puse): malas valdziņš, valdziņu un apmetumu saada kreiliski, 1 nocelts valdziņš un apmetums pār to. Rindu pabeidz, valdziņu un apmetumu saadot kreiliski, tad – malas valdziņš. Visus valdziņus pārbīda uz otru adāmadatas galu.

5. rinda (sarkanā dzija, labā puse): malas valdziņš, 1 nocelts valdziņš un apmetums pār to, iepriekšējās kārtas valdziņu un apmetumu saada labiski. Rindu pabeidz: 1 nocelts valdziņš un apmetums pār to, malas valdziņš. Adījumu nepagriež.

6. rinda (melna dzija, labā puse): malas valdziņš, valdziņu un apmetumu saada labiski, 1 nocelts valdziņš un apmetums pār to. Rindu pabeidz, valdziņu un apmetumu saadot labiski, tad – malas valdziņš.

Rakstu atkārto, tāpat kā adot no 3. līdz 6. rindai.

Kad noadīti 50 cm, adījumu norauc.

Sašuj sānu vīles.

Gatavo darbu samitrina, nostiepj un izžāvē.

LA.lv