×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.9°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
8. februāris, 2013
Drukāt

Tunisiju paralizējis vispārējais streiks

Foto - AFPFoto - AFP

Tunisiju šodien paralizējis vispārējais streiks, kas izsludināts pēc opozīcijas līdera Čokri Belaida nogalināšanas.

Piektdien slēgti veikali un teju pilnībā nekursē sabiedriskais transports, bet Tunisas lidosta darbu turpina, lai gan atcelti daudzi avioreisi. Lai arī uz ielām redzami daži autobusi un tramvaji, pasažieru ir maz, un arī citviet nav manāms daudz cilvēku. Ģenerālstreiku izsludināja Tunisijas strādnieku vispārējā arodbiedrība, kas apvieno 500 tūkstošus cilvēku. Streiks notiek vienā dienā ar Belaida bērēm.

Politiķa nogalināšana valstī izraisīja divu dienu ilgus nemierus, kā arī opozīcijas un likumsargu sadursmes, kurās ievainoti desmitiem cilvēki, bet viens policists nogalināts. Sagaidāms, ka pēc iknedēļas lūgšanām uz Belaida bērēm pulcēsies tūkstošiem cilvēku.

Belaids tika nogalināts trešdien. Viņš bija opozīcijas partijas “Demokrātiskie patrioti” vadītājs un skaļš islāmistu vadītās valdības kritiķis. Viņš bija arī viens no vadošajiem biedriem oktobrī izveidotajā opozīcijas kustībā “Tautas fronte”. Politiķis tika nošauts pie savas mājas, un ģimene uzskata, ka aiz viņa slepkavības stāv Tunisijas vadošā partija “Ennahda” (“Renesanse”).

Tunisija bija pirmā arābu valsts, kur tautas sacelšanās rezultātā tika gāzts ilggadējais režīms un organizētas brīvas vēlēšanas, kurās vislielāko balsu skaitu ieguva “Ennahda”. Līdz šim Tunisijai izdevies realizēt salīdzinoši gludu pāreju uz demokrātiju, tomēr tai joprojām jācīnās ar revolūcijas izraisīto nestabilitāti. Paralēli protestiem, ko izraisījusi tautas neapmierinātība ar ekonomisko situāciju, valdībai bažas rada arī islāmisti, kas bruņojas cerībā izveidot islāma valsti. Policija brīdinājusi, ka tai nav atbilstošu resursu, lai cīnītos pret islāma radikāļu grupējuma “”Al Qaeda” islāma Magribā” radītajiem draudiem un pašmāju islāma kaujiniekiem, kuri var viegli piekļūt ieročiem kaimiņvalstī Lībijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+