Kultūra
Teātris un kino

“Tuntuļu Jurītis” brauks uz Angliju0

Publicitātes foto

Jūnija sākumā Latvijas Leļļu teātris ar Ģirta Šoļa iestudējumu “Tuntuļu Jurītis”, kas pirmizrādi piedzīvoja pagājušā gada rudenī, dosies viesizrādēs uz Lielbritāniju, LA.lv uzzināja teātrī.

Turpinot atzīmēt izcilā latviešu rakstnieka Alberta Kronenberga 130. gadadienu, sadarbību viesizrāžu organizēšanā teātrim piedāvājusi biedrība “Kronenbergs un Draugi” un tās vadītāja, A. Kronenberga mazmeita Ilze Saulīte-Jansone. Iecere realizējusies 4 viesizrādēs latviešu kopienu centros Lielbritānijā no 1.-3. jūnijam.

Izrādes notiks 1. jūnijā plkst. 18 Sautportā, 2. jūnijā plkst. 11 Vulverhemptonā, plkst. 18 Katorpā (“Straumēni”) un 3. jūnijā plkst. 12 Londonā (Daugavas Vanagu namā). Biļetes var iegādāties, maksājot skaidrā naudā Latviešu valodas skoliņās Skelmersdeilā, Sautportā, Vulverhemptonā, Straumēnos un Londonā, kā arī ar pārskaitījumu.

“Tuntuļu Jurītis” ir pasakains un aizraujošs stāsts par apķērīgu lauku zēnu, kurš iekļūst gan neticamos piedzīvojumos, gan nepatikšanās, no kurām gan vienmēr izkuļas ar veselu ādu. Asprātīgie pantiņi, kuros dzirkstī Albertam Kronenbergam tik raksturīgais vieglums un ironija, ir latviešu literatūras bagātība, kuras šarmu režisors Ģirts Šolis ienesis arī izrādē.

“Kronenberga teksti ir draiski un rotaļīgi – viņš spēlējas ar vārdiem, atskaņām, valodas iespējām, mēs – ar tēliem, objektiem, mūziku, radot tādu kā gadatirgus atmosfēru, kurā kūsā pamatīga dzīvība. Tirgus ir vieta, kur var ieraudzīt visneparastākos raksturus, kur satiekas visdažādākie cilvēki, kur lieliski izpaužas katras tautas mentalitāte. Kronenbergs savos darbos ir ļoti latvisks, bet tas nav nekāds latviešu pelēcīgums – tieši otrādi, viņa tēli ir ļoti vitāli, notikumi spraigi,” stāsta režisors Ģirts Šolis. Viņš piebilst, ka liela loma iestudējumā ir arī muzikalitātei – dziesminieks Mikus Frišfelds ir cītīgi pastrādājis, lai darbību papildinātu asprātīgs muzikālais materiāls, ko uz visdažādākajiem instrumentiem izpilda izrādes aktieri.

LA.lv