Mobilā versija
+2.9°C
Niklāvs, Nikola, Nikolajs, Niks
Otrdiena, 6. decembris, 2016
4. novembris, 2014
Drukāt

Turaidā Mārtiņos cienās ar gaiļa zupu (2)

Foto: FotoliaFoto: Fotolia

Viena no Mārtiņu tradicijām ir kaut gaili (vēlams, melnu), lai pasargātu zirgus, savukārt lopu kūtī ziedoja vistu.

Svētdien, 9. novembrī plkst. 14.30, Turaidas muzejrezervātā sāksies latviešu gadskārtu svētku – Mārtiņdienas – svinības, portālam LA.lv pastāstīja muzeja Izglītojošā darba un komunikācijas daļas vadītāja Anda Skuja.

Mārtiņdienā Turaidā notiks zemes daudzinājums, tiks apdziedāti zirgi, jo Mārtiņš līdzīgi kā Ūsiņš ir arī viens no zirgu aizstāvjiem. Kopā ar Siguldas folkloras kopu “Senleja” un “Senlejiņa” maskotajiem dalībniekiem tiks dziedātas Mārtiņdziesmas, spēlētas tautas spēles un rotaļas, dancoti danči, kā arī notiks rudens velšu izsole. Neprecētie ļaudis varēs nodoties zīlēšanai, un ikviens tiks pacienāts ar gaiļa zupu.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Mazliet nekorekts foto zupas reklāmai – re, staigā, knābā un nu es viņu ēdīšu nost!

  2. Lieciet gailītim mieru !

Oņegins ar dzīves pieredzes čemodānu. Saruna ar Aināru Rubiķi un Rēziju KalniņuCeturtdien, 8. decembrī Latvijas Nacionālajā operā pirmizrādi piedzīvos P. Čaikovska opera "Jevgeņijs Oņegins". Pie pults stāsies diriģents Ainārs Rubiķis, režisore ir Rēzija Kalniņa, kurai šī būs debija mūsu operā un kura šajā uzvedumā aicina skatītāju "uz romantiku, ilūzijas un realitātes cīņu".
Draugiem Facebook Twitter Google+