×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Anšlavs, Junora
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
22. augusts, 2013
Drukāt

Turaidas muzejrezervāta darbības nodrošināšanai jāatsavina daļa nekustamā īpašuma “Ošas”

foto - Letafoto - Leta

Turaidas muzejrezervāta darbības nodrošināšanai Kultūras ministrija (KM) lūdz valdību konceptuāli atbalstīt daļas nekustamā īpašuma “Ošas” Krimuldas novadā, Krimuldas pagastā, atsavināšanu, liecina Valsts sekretāru sanāksmē KM iesniegtais informatīvais ziņojums.

KM ziņojumā paskaidro, ka Turaidas muzejrezervāts apsaimnieko un lieto nekustamo īpašumu “Rožkalni”, kur atrodas bijusī pagasta magazīnas ēka, kurā tiek veikta rekonstrukcija un restaurācija, lai tā kļūtu par izstāžu centru un tiktu iekārtota ekspozīcija par 19. gadsimtu.

Pašlaik “Rožkalnos” ir jālabiekārto teritorija un jānodrošina apmeklētāju piekļuve pagasta magazīnas ēkai. KM norāda, ka “Rožkalnus” no muzejrezervāta pārējās teritorijas un bijušās Turaidas muižas centra atdala privātīpašums “Ošas”. Piekļuves ceļu pagasta magazīnai un meliorācijas sistēmu var izbūvēt, rekonstruējot muižas vēsturiskā ceļa posmu un ierīkojot meliorācijas sistēmas tīklus caur nekustamā īpašuma “Ošas” teritoriju.

Informatīvajā ziņojumā teikts, ka “Ošu” īpašniece sev piederošajā nekustamajā īpašumā nevēlas ļaut izbūvēt meliorācijas sistēmas tīklus un atjaunot muižas vēsturisko ceļu, taču labprātīgi piekrīt pārdot daļu no nekustamā īpašuma “Ošas”, kur tieši jāizbūvē meliorācijas sistēmas tīkls un ceļš – aptuveni 1,2 hektārus. Īpašniece nevēlas atsavināt visu nekustamo īpašumu “Ošas” 1,4 hektāru platībā, jo tajā atrodas dzīvojamā māja, kas ir īpašnieces pastāvīgā dzīvesvieta.

KM paskaidro, ka atdalītais zemes gabals tiks iegādāts par muzejrezervāta līdzekļiem, kas iegūti no maksas pakalpojumiem un citiem pašu ieņēmumiem. Atsavināmā nekustamā īpašuma aptuvenā tirgus vērtība ir 18 tūkstoši latu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+