×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
6. jūlijs, 2015
Drukāt

Turaidas muzejrezervātā notiks lielkoncerts “Mantojums. Dainu kalnam – 30”

Foto no LA arhīvaFoto no LA arhīva

Starptautiskā folkloras festivāla “Baltica 2015” ietvaros 17.jūlijā Turaidas muzejrezervātā notiks lielkoncerts “Mantojums. Dainu kalnam – 30”, aģentūrai BNS pavēstīja Turaidas muzejrezervāta pārstāve Anda Skuja.

Koncertā piedalīsies 43 Latvijas folkloras kopas no Latgales, Sēlijas, Vidzemes, Kurzemes, Zemgales un Rīgas, ārzemju latviešu grupas: Tallinas “Rēvele” un “Dūdalnieki” no Ziemeļanglijas, kā arī viesi no Igaunijas, Lietuvas, Gruzijas un Portugāles.

Lielkoncertā “Mantojums. Dainu kalnam – 30” būs iespēja daudzkrāsainā foto slaidrādē skatīt 30 dziesmotos gadus un piedalīties režisora Zigurda Vidiņa dokumentālās filmas “Uz kalnukalnu stāvo” brīvdabas pirmizrādē. Filma veltīta Dainu kalnam un tēlniekam Indulim Rankam.

Pirms lielkoncerta notiks svētku ieskandināšanas koncerti “Man. Un arī jums. Mantojums” Siguldas novadā – Siguldas stacijas laukumā, Siguldas pagasta kultūras namā, Jūdažu sabiedriskajā centrā, Morē, Allažos un arī Krimuldas novadā – Raganā – Krimuldas tautas namā.

Dainu kalns ir vieta Latvijā, kur ikviens aicināts izzināt latviešu tautas vitalitātes noslēpumu, iepazīt tautasdziesmu daudznozīmību un gudrību, sajust dabas un cilvēka radītā harmoniju, smelties enerģiju. Dainu kalns atklāts 1985.gada 7.jūlijā. Starptautiskais folkloras festivāls “Baltica” visus gadus, kad rīkots Latvijā, tradicionālās kultūras pārmantotājus un daudzinātājus pulcē Dainu kalnā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+