×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
29. septembris, 2016
Drukāt

Turaidas muzejrezervāts saņēmis galveno balvu starptautiskā konkursā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Portugālē, Gimaraešas pilsētā, 9. Starptautiskās Eiropas kultūras tūrisma konferences “Nemateriālais mantojums: nesalīdzināms ieguvums ilgtspējīga un atbildīga tūrisma attīstībā” laikā Turaidas muzejrezervāts saņēma galveno balvu “Ilgtspējīgs kultūras tūrisma galamērķis 2016” par nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanu un popularizēšanu, LA.lv uzzināja muzejā.

Kā skaidro Turaidas muzejrezervāta Izglītojošā darba un komunikācijas daļas vadītāja Anda Skuja, šogad Turaidas muzejrezervāts piedalījās Eiropas nozīmes konkursā “Ilgtspējīgs kultūras tūrisma galamērķis 2016”, kuru organizēja Eiropas kultūras tūrisma tīkls (ECTN – European Cultural Tourism Network). Konkursa vienojošā tēma bija tūrisms un nemateriālais kultūras mantojums. Konkursā piedalījās 23 kandidāti no deviņām Eiropas valstīm – Grieķijas, Gruzijas, Itālijas, Kipras, Latvijas, Portugāles, Rumānijas, Serbijas un Spānijas.

Otrā vieta tika piešķirta Saloniku modernās mākslas biennālei (Grieķija) un trešā – projektam “Tradicionālā katalāņu virtuve Tossa de Mai reģionā Katalonijā” (Spānija).

Konkursa pieteikuma pamatojumā Turaidas muzejrezervāts akcentēja veikumu nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanā vairāk nekā 35 gadu garumā – latviešu tautasdziesmu un tradicionālās kultūras popularizēšanu Dainu kalnā, latviešu gadskārtu svētku, īpaši vasaras saulgriežu, organizēšanu, latvisko tradīciju, ieražu un rituālu popularizēšanu, starptautiskā folkloras festivāla “Baltica” norišu vietas nodrošināšanu, leģendas par Turaidas Rozi popularizēšanu, kāzu godu tradīciju uzturēšanu un sadarbībā ar kalēju sena amata prasmju demonstrēšanu.

Balva akcentē Eiropas tūrisma nozares cieņpilno attieksmi pret nemateriālo kultūras mantojumu, idejām, prasmēm un vērtībām, kas veidojušās gadsimtu gaitā. Valsts kultūras mantojums ir vairāk nekā atmiņas par pagātni, tā ir atslēga uz nākotni.

Eiropas Komisija ir pasludinājusi 2018. gadu par Eiropas kultūras mantojuma gadu. Eiropas kultūras mantojuma gadā vēl lielāka uzmanība tiks pievērsta iespējai vairot kultūras mantojuma sociālo un ekonomisko nozīmi un popularizēt Eiropas izcilību šajā jomā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+