Foto-REUTERS

Turamies! Latvijas hokeja izlase pēc pirmās trešdaļas uzvar Slovākiju 1:0 0

Latvijas hokeja valstsvienība Parīzē un Ķelnē notiekošā pasaules čempionāta ietvaros svētdien, 7.maijā, A apakšgrupas spēlē pēc pirmās trešdaļas ar 1:0 uzvar Slovākiju.

SVF: Krievijas ekonomika augs straujāk par visām pasaules attīstītajām ekonomikām

Latvijas izlases labā vārtus guvis Jānis Sprukts.

Šo maču tiešraidē tiešraidē translē televīzijas kanāli TV3 un 3+.

Jau ar pirmajām minūtēm Latvijas hokejisti ņēma iniciatīvu savās rokās, kā rezultātā vairākas reizes spēlē bija jāiesaistās Slovākijas valstsvienības vārtsargam Jānam Laco. Tikmēr viņa konkurentam Elvim Merzļikinam dzīve bija krietni mierīgāka, jo slovāki sākumā neuzbruka pārāk bieži, lielākoties ripu kontrolējot Latvijai, kas darbojās ar lielu enerģiju. Jau pirmajās minūtēs starp abu izlašu hokejistiem parādījās arī nelieli asumi, Artūram Kuldam un Kasparam Daugaviņam nedaudz pagrūstoties ar pretiniekiem. Jau mača septītajā minūtē 5+10 minūšu noraidījumu pret Uvi Balinski nopelnīja Tomāšs Matušeks, kurš Slovākijas izlases sastāvā tika pieteikts vien neilgi pirms cīņas ar Latviju.

Līdz ar to Latvija varēja piecas minūtes spēlēt vairākumā, turklāt brīdi vēlāk pretinieki nopelnīja vēl divu minūšu noraidījumu. Latvijas izlase piecatā pret trijiem sāncenšiem varēja spēlēt uzreiz divas minūtes, taču lielo vairākumu izmantot neizdevās, bet mazo gan – 11.minūtē Sprukts izpildīja ļoti neveiksmīgu metienu, taču, ripai atsitoties pret pretinieku spēlētāju, tā ar slaidu loku pāri Laco atrada ceļu vārtos. Pēc tam gan Slovākijas izlase, atkal spēlējot pilnā sastāvā, aktivizējās, ko veicināja arī Gunta Galviņa noraidījums. Sāncenši viena hokejista pārsvaru gan neizmantoja, bet uzreiz pēc vairākuma beigām slovāki pārspēja Merzļikinu. Tiesa, tas notika neatļauti, pretiniekiem izsitot ripu no tvērējcimda, tāpēc vārtu guvums netika ieskaitīts.

Pirmā perioda noslēdzošās minūtes Latvijas izlasei bija krietni sarežģītākas, jo Slovākija savērpa vairākus karuseļus ap Merzļikina vārtiem, kas gan nevainagojās panākumiem. Spēles kontrole bija pārgājusi slovāku rokās, tomēr rezultāts pirmajās 20 minūtēs nemainījās.

Salīdzinot ar pirmo maču pret Dāniju, svētdien Latvijas izlases sastāvs palicis nemainīgs, vārtos joprojām stāvot arī Merzļikinam.

Savukārt Slovākija neilgi pirms mača ar Latviju savā sastāvā pieteica uzbrucējus Matušeku un Tomāšu Zigo.