Pasaulē
Eiropa

Turcijā aiz restēm dziesmu video dēļ nonāk populārs reperis0

Ekrānuzņēmums no You tube video.

Turcijā populārs reperis Ezhel ceturtdien tika apcietināts pēc apsūdzības “pamudināšanā lietot narkotikas” dažos viņa dziesmu tekstos, ziņoja laikraksts “Hurriyet”.

27 gadus vecais Ezhel, kura īstais vārds ir Emers Serdžans Ipekčiolu, tika ievietots apcietinājumā pēc aizturēšanas Stambulā.

Populārā repera dziesmu videoklipi internetā ir skatīti miljoniem reižu, un mirkļbirka (heštegs) #FreeEzhel ar aicinājumu viņu atbrīvot bija starp mirkļbirkām, ar kurām Turcijā ceturtdienas vakarā visvairāk dalījās tvitera lietotāji.

Turcijā valdošās Taisnības un attīstības partijas (AKP) pretinieki regulāri pauž bažas par autoritārisma pastiprināšanos valstī.

Opozīcija apsūdz prezidentu Redžepu Tajipu Erdoanu nepamatotā tūkstošiem cilvēku ieslodzīšanā cietumos, kas notikusi tīrīšanās pēc 2016.gada puča mēģinājuma.

Saistītie raksti

Šogad Turcijā izcēlās skandāls, kad kļuva zināms, ka valsts raidsabiedrība TRT pēdējo divu gadu laikā aizliegusi pārraidīt savā ēterā 208 dziesmas.

TRT aizstāvējās, paziņojot, ka tā nevis “aizliegusi māksliniekus”, bet ievērojusi likumu, kas liedz pārraidīt saturu, kurā cilvēki tiek pamudināti uz smēķēšanu vai dzeršanu vai kurā tiek pausta “teroristu propaganda”.

LA.lv